Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A homoszexualitás betegség,...

A homoszexualitás betegség, vagy viselkedési norma?

Figyelt kérdés

Pár éve azt állították tudós emberek, hogy betegség, pontosabban vele született rendellenesség, genetikai hiba.

Mostanában megint azt mondják, hogy csak viselkedési zavar, és a környezettől, neveléstől függ ki lesz homoszexuális!


2008. júl. 2. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem a környezettől és nem a neveléstől függ hogy ki lesz az. Aki homoszexuális az nem a másik nemhez hanem a saját neméhez vonzódik.És nem viselkedési zavaros beteg ember.

Látogass el egyszer egy diliházba ott majd meglátod hogy kik a viselkedészavaros beteg emberek.Különben is a homoszexualitás nem csak az embereknél van.Állatoknál is előfordul.

2008. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

hmm,én mindenképpen amelett vagyok hogy ez egyàltalàn nem betegség!!!!!!!!!!

viselkedési zavar?ezt se àllitanàm,viszont lehet abban egy pici igazsàg,hogy környezettöl függ.

àltalàban a legjobban kinézö pasik néhànya vàlik homoszexuàlissà,nagyon àpoljàk magukat,divat szerint öltözködnek,szinte màr több idöt forditanak magukra mint egy tinédzser làny.( mindent csak a sajàt tapasztalatom szerint irok)tehàt nem àllitom hogy mind ilyen.van egy ismerösöm,szintén homo,sokkal jobb az izlése mint nekem.pedig én làny vagyok

nekemnincs bajom a homoszexualitàssal,ezért gondolom,hogy ez nem betegség!!!!!!!!!!!!!

2008. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

a mostani tudósok nem azt állítjßak hogy ez betegség vagy viselkedés zavar, köze nincs hozzá.

azt mondják hogy ezt a környezet a neveltetés a barátok, a gyerekkori behatások okozzák és nem genetikai dolog. mert ugye eddig azt mondták genetika miatt van ugymond a vérében van. na erre mondják nem. hanem a környezet miatt.

ami sok sok apro dologbol áll össze. de lehet csak mert a gizi azt mondta trendi, meg a joska is csinálja mert divat. aztán lehet csalódások, vagy éppen örömszerzés, rengeteg dolog lehet amiért valaki a saját neméhez közeledik. és köze nincs betegséghez, talán a középkorban mondták utoljára hogy ez betegség, azóta a genetikára fogták, de most már biztosak hogy a külsö behatások miatt van.

2008. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

A genetikai rész még mindíg fenn áll, csak mostmár rájötekkek, hogy nem minden esetben érvényes. Az rég ismert, hogy egyes férfiaknak az agya inkább női jellegzetességeket muatnak, és fordítva, bár az ilyen emberek általában tranzfesztiták lesznek, nem homók. A maradék esetket azért próbálják neveltetéssel magyarázni, mert nincs jobb ötletük, valójában senki nem tudja miért lehet. Ez egyszért az adatok hiányából fakad, hiszen ez elég tabu téma, mésrészt túl sok az eset, nehezen vizsgálhatól.

Biológiai szempontból nem számít betegségnek, inkább viselkedésbeli rendellenesség, bár ez is attól függ, milyen szinten űzi emberünk, hiszen ha a szomszéddal kamatyol, de közben otthon van a kis család, gyerek, meg minden, akkor bármilyen furcsa is, normálisnak mondható viselkedés, mert továbbadta a génjeit. Sőt a fejlett intelligenciával rendelkező állatok gyakran a sexet, mint örömforrást is alkalmazzák, ekkor pedig a partner neme nyilván lényegtelen. Ha viszont valaki egy azonos neműt szeret, az már abnormális viselkedés, ami az evolúció amúgy nem is tolerál, a génjei el fognak tűnni, lévén nem lehet gyereke.

2008. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egy állapotról beszélhetünk. Ha betegség lenne, akkor lehetne gyógyítani vagy legalább lennének a tünetek enyhítésére szerek, mint a többi betegség esetén. Meg ha belegondolunk, hogy a görög mitológiában hány ilyen eset van, és ott teljesen természetes volt.
2008. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Hallottál már olyanról, hogy valaki nagyon kislányt szeretett volna és kisfia született? Amikor megszületett a kisfiú úgy viselkedett vele a szülö mintha kislánya lenne. Lány ruhába öltöztette mert szerinte jól állt a gyereknek. Aztán később a kisfiú nem tudta eldönteni, hogy hogyan viselkedjen, fiúként mert annak született vagy lányként mert a szülei ezt várták tőle.

Szerintem nem betegség.

2008. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Ez teljes mértékben igy van. Igazából pszichikai problémák, gyermekkori trauma, szexualitással kapcsolatos tiltás, esetleg a nemi szerep nem megfelelö elsajátitása állhat a háttérben. Nem betegség, viszont vannak esetek, akiknél a szexuálterápia segithet.
2008. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!