Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 39 éves férfi vagyok, és fél...

Wolferl kérdése:

39 éves férfi vagyok, és fél éve egyik napról a másikra, mint egy tinédzsernek, pattanások nőnek az arcomon, ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Még kamaszként sem voltam pattanásos, most viszont hetente jönnek az újabbak. Csak annyi változás történt az életmódomban, hogy tavaly leszoktam a dohányzásról és felszedtem 12 kilót 1 év alatt. Ennek lehet valami szerepe?

2013. szept. 5. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Az emésztéseddel nincs gond?
2013. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehet az oka, de azért szerintem menj el orvoshoz. Ne nyomogasd, ha lehet és akár kozmetikushoz is menj el. Nem ciki, több férfi is megy és kozmetikustól is kérdeztem már és szerinte is nagyon király, ha egy férfi ápolt. Nagyon rémes tud lenni. A pattanás az egy tény, de az rémes, ha látványosan nem foglalkozik vele valaki. Tessék orvoshoz, kozmetikushoz is menni, mert mély nyomokat hagyhat a bőrödön esetleg.

És külön megdícsérlek azért, hogy egyáltalán érdekel, hogy mi lehet veled. :) Sok férfi annyira letojja magát, hogy sírhatnékom van.

2013. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban pattanás és nem Rosacea, akkor a táplálkozásoddal lehet a gond, gondolom a cigi leszokása miatt többet eszel, esetleg sok édességet, csokit, túl zsíros és fűszeres ételeket, vagy a hormonháztartásod is felborult kissé.
2013. szept. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,h orvoshoz kéne menned(bőrgyógyászat). Onnan elküldenek kivizsgálásra. Amúgy legtöbbször emésztőszervi,v. hormonális problémák okozzák.
2013. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked mitől van, de nekem akkor jönnek ki ha rossz az emésztésem és gyomorproblémáim is vannak.
2013. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mozgás, helyes táplálkozás. Évek óta küzdök ezzel, ha odafigyelek magamra nem jön elő. 39 évesen nem hiszem hogy hormonális lenne, inkább bakteriális.

Orvoshoz érdemes elmenni és odafigyelni az étkezésre.

2013. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!