Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kisebb vízhólyag szerű sebek...

Kisebb vízhólyag szerű sebek vannak a hónaljamban, borotválkozás után kb.1 nappal jöttek ki. most csíp, és nem is tudom teljesen leengedni a kezem mert akkor is csíp, illetve fáj. Csak a bal oldali hónaljam ilyen. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem előszőr borotváltam a hónaljam, nem túl használt a borotva. egyébként 15 éves fiú vagyok.

tippek, hogy mivel kezeljem? esetleg valakinek volt már?

a hintőpor, vagy a betadin jó rá?



2013. szept. 10. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg megsértetted a bőrös, és kisebb fertőzésed van, vagy túl érzékeny vagy.


ELőször nekem is viszketett, és rossz érzés volt, de idővel ez elmúlik.


Talán alapos mosakodás után, esetleg fertőtlenítős tusfürdő használata után borotválkozz.


Betadin jó rá, vagy bármi, ami fertőtlenít.


Óvatosan borotválj, és használj habot, én mondjuk nem szoktam, de már sok éve borotválom a hónaljam, tehát hozzá szokott a bőröm. AZ elején kínkeserv volt nekem is. Égő, viszkető érzés, kiütés...

2013. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszod. de azt nem értem, hogy eddig nem volt ilyen. csak most? ez kicsit fura.
2013. szept. 10. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet,h akkor nem sérült a bőröd,de az is,h a borotva,v. a kezed amivel odanyúlsz nem tiszta. Minden borotválás után fertőtlenítsd a területet,lehet kapni direkt erre való krémet,de pl. egy Bepanthen plus is jó. Most cseréld le a borotvát,még ha éles is.
2013. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm a választ!
2013. szept. 11. 14:39
 5/5 anonim válasza:
Valószínűleg szőrtüsző gyulladásod van,ami abból adódhat,hogy borotválkozás előtt,és/vagy után nem fertőtleníted le a hónaljadat. Ügyelni kell a tisztaságra!
2013. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!