Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van esélyem rá, hogy én is...

Van esélyem rá, hogy én is rákban halok majd meg?

Figyelt kérdés
Mindkét nagymamám és az egyik nagypapám nyirokcsomó rákban halt meg, és úgy tudom hogy a dédnagyszüleim is ilyesmi betegség miatt hagytak itt bennünket. Akkor nagyobb eséllyel leszek én is rákos ugye? :( Nem cigizek meg semmi sz*rsággal nem károsítom magam, de nagyon félek hogy idősebb koromban nekem is lesz valami bajom! :S
2009. nov. 7. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, idős korban mindenkinek lesz valami baja. Eddig senki sem élt még örökké.
2009. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az esély megvan rá, hogy rákos leszel, de rendszeres szűréssel a még idejében felismert rák szép eséllyel gyógyítható, így a lényeg, hogy ne legyél pesszimista és rendszeresen járj szűrésekre.

És még a legfontosabb: véletlenül se beszéld be magadnak, hogy rákos leszel!!! Éld úgy minden napod, hogy teljesen egészséges vagy és az is leszel!!!

2009. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az unokatestvérem is így van,az anyukája nagyszülei és dédnagyszülők is rákban haltak meg.Tehát csak az apukája nem ebben halt meg így neki is nagyobb esélye van arra hogy rákos lesz,ennek olyan 5/6 az esélye (sajnos):(
2009. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mkindannyiunknak van erre esélye. De ha a felmenőid rákban haltak meg, sokkal több az esélye annak, hogy téged is megtámadhat. Figyelj magadra, játj szűrésekre és semmilyen tünetet, fájdalmat ner bagatelizálj el. Inkább fordulj orvoshoz és kérj alapos vizsgálatot.
2009. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kissé sarkítva a fejlett világban az emberek egyik fele keringési megbetegedésekben, másik fele rákban hal meg, mert szerencsére nincsenek halálos járványok (itt főleg a pestisre, feketehimlőre, gyermekbénulásra gondolok, nem a H1N1-re...), háborúk, éhínség.

Légy optimista, ha 20-30év múlva leszel rákos, akkor már jó eséllyel gyógyítani tudják (már most van gyógymód számos fajtára).

2009. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!