Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Élhet még aa kullancs?

Élhet még aa kullancs?

Figyelt kérdés
a cicámban kullancs volt.kiszedtük,de a feje bennemaradt.bekentük krémmel,és kiesett a feje is.élhet még a kullancs??
2009. nov. 7. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

ha neked leszakad a fejed, te túléled?:)


nem élhet.

2009. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azért kérdezem mert a házba esett ki a feje:Sés hogy nehogy akármi legyen
2009. nov. 7. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég nagy hiba volt krémmel bekenni. A bekent kullancs fulladozik, és a véráramba öklendezi a gyomortartalmát, ami gakran fertőzött. ha fertőzött, akkor most jó eséllyel megfertőze azt, akiben volt, pl Lyme-kórral. Soha nem szabad olajjal/krémmel bekenni egy kullancsot!


meg kell fogni egy csipesszel a potroha alatt, és kihúzni. ha beleszakad a feje, az nem baj, és az nem is fertőző, pár nap múlva magától kilökődik. Kérlek, soh többé ne kenjétek be a kullancsot semmivel!

2009. nov. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké értem.csak az egyik ismerős mondta hogy kenjük be krémmel és akkor kiesik.de már akkor nem él??
2009. nov. 7. 14:25
 5/6 A kérdező kommentje:
de ha a kullancsot ugy krémeztem be hogy már csak a feje volt benne akkor is megfertőzheti a macskát?de akkor már nem él a kullancs?
2009. nov. 7. 14:41
 6/6 anonim válasza:
jha hiba volt! egyszeru en a kullancsot az ora ellentetes jarasaval egy iranyba forgattam es a kijott ha pedig beleszakad a feje akkor is, akkor rosszul csinaltad :P (nekem örökké bevalik es bevalt)
2011. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!