Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az az MRSA, és hogyan...

Mi az az MRSA, és hogyan lehet elkapni?

Figyelt kérdés
kórházba voltam és a szomszéd ágyon fekvő betegnél MRSA-t találtak,félek,hogy elkaptam valamit? hogyan terjed ez a betegség?
2013. okt. 10. 13:36
 1/10 A kérdező kommentje:
A legszebb hogy tarumatológiaiosztályon voltam a lábom műtötték
2013. okt. 10. 13:43
 2/10 anonim ***** válasza:
Az MRSA egy gennykeltő baktérium(stahpylococcus aureus)antibiotikum rezisztens fajtája,ami általában kórházi körülmények közt fertőz. Elég gyors lefolyású,úgyhogy a tünetek hamar jelentkeznek.
2013. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Methicillin Rezisztens Staphylococcus Aureus


Nem ritka az előfordulása a kórházakban, lehetőség szerint el szokták különíteni az MRSA-fertőzött beteget. Főleg legyengült immunrendszernél veszélyes. Sebbe kerülve gangraenát okozhat. Ha aktívan nem is betegített meg, attól még lehetsz tünetmentes hordozó, ami más - legyengült immunrendszerű egyénekre veszélyes. A szűrés orr - garat - hónalj - lágyék törlésből áll (steril pálcával megtörölgetnek, ennyi az egész). Ha valamelyik minta pozitív lesz, érdemes tünetmentesség esetén is kezelni. (bactroban orrkenőcs, clorhexidines szájvíz- pl. Corsodil, fertőtlenítő fürdő, ill. antibiotikum adásából- általában Vancomycin- áll a kezelés).

2013. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,mielőtt befeküdtem vettek mintát,negatív volt,de a szoba társaamnál csak később derült ki,hogy pozítív és most aggódok,hogy elkaptam
2013. okt. 10. 14:21
 5/10 A kérdező kommentje:
milyen tünetei vannak?
2013. okt. 10. 14:21
 6/10 A kérdező kommentje:
és hogyan lehet elkapni?
2013. okt. 10. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:
A sebváladékkal fertőz,levegőn keresztül nemigen. Ezért pl. műszerekkel,vagy olyan tárgyakkal lehet átvinni,amit kötözésnél használtak,de akár az ápolók is továbbvihetik. Tünetei kelés, szőrtüszőgyulladás, ótvar, tályog, sebgennyedés,mandulagyulladás,tödőgyulladás,nátha,egyéb belső szervi gyulladások és azok tünetei.
2013. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát reménykedek,hogy nem kaptam el
2013. okt. 10. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jó az immunrendszered,valószínűleg nem. Én sok ilyen beteget kötöztem,de (lekopogom) soha nem kaptam el.
2013. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát ez az,hogy jelenleg nem valami jó,műtöttek és elég csúnya így is a sebem,be van gyulladva,nem hiányozna még ez is
2013. okt. 11. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!