Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tavaly fel vettem egy használt cipőt amitől valószínűleg gombás lett a lábam, egész pontosan a lábfejem. Egy ideig csak a bal lábfejem viszketett én meg állandóan el vakartam ugye és egyre csúnyább lett. Majd a Másik lábfejem is olyan lett.Nagyon sokáig küszködtem velük..Majd a jobb lábamon el kezdett szépen múlni..Idén nyárra a bal lábamon is el tűnt igaz kentem rá seb kenőcsöt mert már annyira el vakartam néha hogy be sebesedett! Viszont a jobb lábamon újra elő jött..de már az egyik mutató ujjamon is. Az ujjam már annyira fel dagadt hogy nem tudtam hajlítani és nagyon csúnya volt. Ekkor lett elegem és el mentem a bőrgyógyászhoz. Írt fel Travocort kenőcsöt és két hétig kentem vele ami el is mulasztotta szépen. viszont a lábamon van egy nagy vöröses lila folt a seb helyén. Ez vajon mitől van?
2013. nov. 16. 10:40
 1/4 anonim válasza:
Orvosnál voltál vele?? Canesten crém vagy valami gomba ellen??
2013. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen voltam vele és és a Travocort szépen helyrehozta a lábamat is és az ujjamat is de a lábamon lila folt van, amit nem tudom hogy idővel el fog múlni vagy se
2013. nov. 16. 10:50
 3/4 A kérdező kommentje:
mert elég sokáig szenvedtem a gombával és én arra gondoltam hogy a bőr nem tud ilyen gyorsan meg gyógyulni és ez idő kérdése de lehet hülyeség..
2013. nov. 16. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:

"Orvosnál voltál vele?"


Nem ajánlott!



Gyors és alapos kezelés


A konyhaszekrény hatékony orvosságokat rejthet. A szódabikarbóna csillapítja a viszkető és égő érzést a lábujjak között és a lábfejen. Egy evőkanál szódabikarbónából és megfelelő mennyiségű vízből keverj krémet. Dörzsöld a bőrbe, majd öblítsd le, és alaposan töröld szárazra a lábadat.


A teában lévő csersav természetes érösszehúzó anyag, és hatékony a lábizzadás ellen. Tegyél öt teafiltert egy liter forrásban lévő vízbe, és hagyd benne öt percig. Miután langyosra hűlt, áztasd benne a lábadat harminc percig.


Élelmiszerek - külsőleg


A natúr joghurtban található Acidophilus baktérium azonnal segít a gomba megfékezésében. Egyszerűen kend a joghurtot a fertőzött területekre, hagyd rászáradni, majd öblítsd le. Ne használj ízesített joghurtokat!


Egy másik élelmiszer külsőleges alkalmazása is igen hatékony lehet: adj néhány csepp gombaölő tulajdonságokkal rendelkező mustárolajat vagy mustárport egy lavór vízhez, és áztasd a lábadat fél óráig.

A gyógynövények erejével


Az ausztrál teafa olaja erős fertőtlenítőszer. Nyugtató kezeléshez keverj össze teafaolajat azonos mennyiségű olívaolajjal, és naponta kétszer dörzsöld az érintett bőrfelületbe. Az olívaolaj felpuhítja a gombásodás miatt megkeményedett bőrt, így a teafaolaj jobban felszívódik.


A teafaolajat egy másik bőrpuhítóval, aloe verás zselével is összekeverheted. Adj három rész teafaolajat egy rész aloe verához, és kend naponta kétszer az érintett területre. A kezelést hat-nyolc hétig folytasd.


A finom illatú levendula szintén rendelkezik gombaölő tulajdonsággal. Keverj össze három csepp levendulaolajat és egy teáskanál hordozóolajat - bármilyen növényi olaj megteszi. Naponta masszírozd a fertőzött bőrfelületbe.


A körömvirágot évszázadok óta a sebek és bőrbetegségek remek orvosságának tartják. A gyógynövény gombaölő és gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik. Dörzsöld a gyógyszertárban vagy gyógynövényszaküzletben beszerezhető krémet az érintett területekre, különösen a lábujjak közé.

Lilán pihenő lepke Swarovski fülbevaló

2 350 Ft

Kristályszilánk Swarovski nyaklánc

4 480 Ft

Rózsaszín kristálykutya Swarovski nyaklánc

2 480 Ft

Rózsaszín szerencse Swarovski fülbevaló

4 160 Ft

17/20

A megelőzés ereje


Fürdés vagy zuhanyozás után mindig alaposan töröld meg a lábad.

A természetes rostok szívják fel a legjobban a nedvességet, ezért hordj tiszta pamutzoknit, és akár naponta két-három alkalommal is cseréld, ha a lábad nagyon izzad.

Mosd a zoknikat nagyon forró vízben, hogy mind egy szálig kiirtsd a lábgomba spóráit. Gépi mosásnál legalább 60°C-ra állítsd a víz hőmérsékletét.

Viselj vászon- vagy bőrcipőt, melyben a láb jól szellőzik. Kerüld a gumiból és a műanyagból készült lábbeliket, melyekben a láb fokozottan izzad, ráadásul a nedvesség elpárologni sem tud.

Ne hordd egymás után két napig ugyanazt a cipőt, mert legalább egy napra van szükség ahhoz, hogy teljesen megszáradjon a belseje.

2013. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!