Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A h1n1 elleni védőoltás...

A h1n1 elleni védőoltás tartalmaz antibiotikumot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen!
2009. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de nem penicilinszármazékot és nagyon kis mennyiségben. Valahol olvastam is, hogy mit de már nem emlékszem... :(

Valamennyit minden oltásba tesznek, hogy ha véletlenül nem megfelelő sterilitású a tű akkor helyileg kicsinálja a bacikat.

2009. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
dermicid vagy valami hasonlót
2009. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is beoltattam magam 1hete, és amiatt aggódok hogy nem csökkenti-e a fogamzásgátló hatását az oltás?.. Mivel most olvasom hogy tartalmaz antibiotikumot, ami meg köztudottan csökkenti a fog.gátló hatást :S

Viszont akit eddig kérdeztem(orvost is) mind azt mondta "úgy tudja nem befolyásolja a fogamzásgátló hatását" csak kicsit kevés az hogy mindíg hozzáteszik : "úgy tudom"...ebben benne van az az 1% esély hogy lehet hogy mégis.

aki tud valami tutuit kérem reagáljon.. köszi

2009. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván iylen irányú teszteket nem folytattak le, de gyógyszermérnökként teljesen elképzelhetetlennek tartom azt, hogy hatással legen rá.

Ahogy írtam fentebb az ebben levő antibiotikum nem a hagyományos kúraszerű antibiotikum, hanem csupán egy helyi, gyors hatású baktériumölő anyag, melynek egyetlen funkciója, hogy ha neadjisten az oltás révén baktériumok kerülnek a szervezetbe azokat elpusztítsa. Ez mennyiségileg töredéke, század vagy akár ezredrésze egyetlen szem hagyományos, széles spektrumú antibiotikumnak és a hatásmechanizmusa is némileg különbözik azokétól.

2009. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves előző hozzászóló!

Köszönöm szépen a választ. Amilyen tudományos a szöveged tuti vágod a témát ugyhogy megnyugodtam!!!

(Fel is pontozlak :D )

2009. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!