Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tanácsok/tapasztalatok aranyér...

Mentifantezsvér kérdése:

Tanácsok/tapasztalatok aranyérrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az emésztésem egyszerűen borzalmas, csupán heti 1-2 szer tudok wc re menni és olyankor igen kemény és kellemetlen, de ez kiskorom óta igy van és ez a családunkba sűrű. Viszont pár napja amikor elmentem nagyon fájdalmas volt és a széklet is véres lett. előtte is volt már ilyen de utána azonnal elmúlt a fájdalom. Ezúttal viszont már napok óta kínoz és hiába reménykedem nem akar elmúlni magától. Én belső aranyérre tippelek mégis érzem a végét a nyilásnál, nem tudom mit csináljak és eléggé megijesztett. A körzeti orvosom borzalmas és oda max egy het mulva tudok bejutni ezert segitseget kerek hogy mit tehetnek itthon házilag a gyogyulás érdekébe. Külföldön lakok ugyhogy nemtudom hogy ittis lehet e krémeket meg kúpokat hapni rá és ha igen milyet..:( 19/L

2013. dec. 5. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rostban gazdag étrend, sok folyadék, kevés szénhidrát.

Végbélkúp, paraffin olaj.

Wc papír helyett nedves popsitörlő.

Harapj rá valamire székelés közben.

2013. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és mi történik hogy még most ha ennyiren fáj még emellé wcznem kell...? Mindenképp forduljak orvoshoz ha nem múlik a fájdalom? Nem szeretném hogy esetleges műtétre kerüljön a sor.
2013. dec. 5. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 1 éve fájdalomban élek. Tudom, hogy nagyon fáj wc-re menni, de minden nappal csak egyre rosszabb lesz és még a bélcsavarodás veszélye is fennáll, ha sokáig tartogatom. Orvost mindenképpen javaslom, hiszen nem biztos, hogy aranyér. Lehet végbélrepedés vagy egyéb is. A vény nélkül kapható kúpoknál hatásosabb, amit az orvos ír ki. Ezen kívül még ad belülre kenhető krémet, ami csúszóssá teszi a bélfalat, hogy könnyebb legyen.

Nem viccből mondtam, hogy harapj rá valamire, tényleg elviselhetőbb a fájdalom.

Ha a kezelés segít, akkor nem kell műtét. Vannak még ezon kívül más megoldások is, pl. gyűrűzés.

2013. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen halottam a gyűrűzésről de számomra azis elég ilyesztően hangzik :/ mivel csak 19 vagyok nem nagyon számitottam aranyérre hisz abban a tévhitben éltem hogy az az öregeknek meg a terhes nőknek van..dehát nem igaz. Viszont a fajdalom annyiran kellemetlen mert éjjel bárhogy fekszek nemtudok aludni tőle és a fájdalom csillapítő nem hat. Az orvosom sose hajlando fogadni a korhazba pedig azt se tudom melyik részén foglalkoznak ilyesmivel.
2013. dec. 6. 01:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos kortól független az aranyér. Ha nem lesz jobb, akkor muszáj orvoshoz menned. A körömvirág kenőcsöt kipróbálhatod.
2013. dec. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kamillás fürdőbe is beleülhetsz, naponta 20 percre.
2013. dec. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fájdalomcsillapító valóban nem hat, esetleg valami gyulladáscsökkentővel kombinált.


Kórházban pedig sebészet vagy proktológia néven keresd az osztályt.

2013. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igy legalbb már tudom mit keressek a korhazba (:
2013. dec. 6. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!