Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az miért rossz ha ropogtatom...

Az miért rossz ha ropogtatom az ujjaimat? Mit okoz (hat)?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek elrettentő tapasztalata,megírhatja.
2009. nov. 26. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

semmit, legfeljebb remegni fognak az ujjaid.

De lehet, h nekem enélkül is remegne.

2009. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kézremegést, idősebb korban pedig ízületi problémák jelentkezhetnek, fájdalom, gyulladás stb.
2009. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, régen (fiatalon) én is ropogtattam az ujjaimat, egy idő után úgy éreztem, hogy be vannak rozsdásodva, és alig birom mozditani, tehát először át kellett ropogtatni mindig újra ús újra.

Odáig jutottam, hogy reggel remegett a kezem, alig mozdultak az újjaim, szinte folyamatosan volt egy halvány fájdalom érzetem az egész kezemben. Ekkor hagytam abba, ill. kezdtem el leszokni róla, de nagyon sokára jött össze, mert ösztönösen nyúltam az ujjaim után, és ropogtattam át apróra minden porcot külön-külön.

Csak remélem, hogy nem okoztam olyan sérülést a porcban, ami idősebb koromra gondot fog okozni, jó lenne, ha minél előbb abbahagynád te is!

2009. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gitározásról kellett lemondanom a ropogtatás miatt. Majd lehet megműtetem, bár nem annyira vészes. Én nem leszoktam róla, hanem egy idő után egyáltalán nem volt szükségem a ropogtatásra, így mára már hozzá sem nyúlok egyik izületemhez sem.
2009. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Felnőtt és idős kötődés nagyon fognak fájni az ízületeid
márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!