Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkohol tudatmódosító...

Az alkohol tudatmódosító szer? Akkor miért nincs betíltva?

Figyelt kérdés

Azt mondják. De szerintem nem lesz tőle az ember egy szihopata tömeggyilkos!

De a drogokra pl LSD re is azt mondják, hogy tudatmodosító. Azok tiltva vannak.

Az alkohol nem.

Akkor?



2013. dec. 29. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

?? :D

Az összes drog tudatmódosító, ahogy az alkohol is, sőt a kávé is....

2013. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert az italba rengeteg pénz van!!
2013. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szihopata xDDDDDDDDD

Volt már betiltva az alkohol, aztán nézd meg, mi lett belőle.

2013. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. a drogba meg még több, mégsem legális. Pedig nem egy könnyűdrog van, ami az alkoholnál sokkal veszélytelenebb.
2013. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sőt a szilvás bukta is tudatmódosító!

Méghozzá azért, mert ha éhes vagyok akkor teljesen máshogy gondolkodok. Viszont ha megettem 4-5 szilvás buktát akkor máris nem gondolok arra, hogy éhes vagyok.

2013. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom... azt kétlem hogy többet hozna világméretben mint az összes ital kereskedelem.


Plusz a drog az olyan dolog ami az embereknek nem alapvető.

Ha betiltanák az alkoholt akkor az emberiség 80%-a háborodna fel kb.

Lenne is nagy csatázás...

2013. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. meglepődnél mennyi pénzt hoz a drog, és mennyien használják. Sokkal többen, mint gondolnád.
2013. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kétlem hogy mennyi pénzt hoz,de lehet csak te érzed azt soknak.

Csak gondolj bele,szerinted 1 nap hoz annyi pénzt a drog mint amennyi sört megisznak a magyarok 1 nap alatt?

Igen és még számoljuk ide azt is hogy nem csak sör van.

De vehetjük ezt most pl: Amerikával is.

Fogy ott annyi drog 1 nap alatt ami sokkal több hasznot hoz mint amennyit megisznak 1 nap alatt?

Tuti biztos hogy egy sörön kevesebb a haszon mint egy adag drogon. De italból tuti több fogy heti/havi szinten mint drogból.

Meg nem hiszem hogy azért lennének kisváros nagyságú ital gyárak mert annyira nem éri meg...

2013. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Meg az alkoholnak hagyománya van.

Keresve se találni olyan korszakot ahol az alkohol már ismert volt,és nem játszott nagy szerepet.

Több 1000 éves ivászatot elsöpörni nem nagyon lehet 1 törvénnyel. Szerintem!

2013. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Annyi valószínűleg nem fogy, mint alkoholból, de hasonlóan jelentős összeg.


Pár statisztika Amerikából:

egy ecstasy dealer (igaz, manapság már nem nagyon kapni ezt, elavult, szóval ez régi adat) átlagos bevétele havonta:

Egy laboratórium 20 és 100 font között termel, egy font ára 5000 dollár a statisztika szerint. A szállítók átlagosan ebből 200.000 dollárhoz jutnak, a "közép"dílerek 350.000 dollárhoz, egy utcai díler pedig 40.000 dollár körül.


Nyilván ennél az alkoholbevétel sokkal jelentősebb, de ha belegondolsz, hogy ez EGY laboratórium egy havi bevétele volt EGY fajta drogból... hát, a határ szintén a csillagos ég.


Bár tegyük hozzá, hogy mivel az állam semmilyen módszerrel nem tudja felmérni gyakorlatilag a drogfogyasztás mértékeit, így nem is tudhatja mennyit veszít rajta.


De ha Hollandiát nézzük, náluk a statisztikák szerint 600 millió dollárt hoz évente csak a fű. Az alkoholról nem találtam statisztikákat. Az Amerikaiaknak saját bevallásuk szerint 8 billiót hoz az alkohol évente - ha a számokat Hollandia lakosságához arányítjuk, akkor 320:16-hoz mint a 8billió:400millióhoz. Magyarán ebben az esetben csak a fű több pénzt hoz az államnak, mint az összes alkoholbevétel.

Persze ez így kissé fals logika, hogy Hollandiáról nem találni konkrét alkohol adatot, örülnék, ha valaki kisegítene vele!

2013. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!