Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet megtudni azt, hogy...

Hol lehet megtudni azt, hogy pontosan mikor születtem? Óra, percre pontosan? Hol tárolnak ilyen részletes adatokat?

Figyelt kérdés
Esetleg a kórházban, ahol születtem? Azonban csak annyit tudok, hogy egy XIII. kerületiben jöttem a világra. Esetleg, ha felkeresem a kórházakat szerintetek a szülész-nőgyógyászati osztályra kell menni és ott érdeklődni?
2009. dec. 1. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
1%

Sehol sztem mert a születés egy folyamtat..


Valami időpontot persze beírnak a papírra, nade most honnan számolod a megszületésed onnan hogy megindultak a fájások vagy onnan hogy teljesen kijöttél?


És ha valaki császárral született vagy egyszerüen kivették?


Ezért is hülyeség az asztrológia, ha ahhoz kell egyáltalán...


Nekem volkt asztrológus ismerősöm és szmtalanszor kértem hogy számolja ki hogy mikor és miben halok meg, állandóan hárított hogy ő ezt nem teheti meg mert valami alapelv tiltja de meg tudná meg ilyenek.


Hát szerintem meg ha akarná sem tudná kiszámolni...

2009. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyet tehetsz : megkérdezed az anyukádat! :D

Ő az egyetlen, aki pontosan tudja!

2009. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én mamám még a pontos napját se tudta! Dédapám ugyanis örömében úgy berúgott, hogy egy héttel később jelentette be, a bökkenő csak az volt, nem emlékezett már rá, hogy melyik nap született a baba.
2009. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukák nem biztos. Jobb a kórházat felkeresni, ahol születtél.
2009. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden kórházban feljegyzik a pontos időpontot, nap, óra, perc. Már csak az a kérdés, hogy ki tud ezekhez az adatokhoz hozzáférni. Nem tudom, hány éves vagy, de, ha nem ebben a számítógépes időszakban születtél, akkor valószínűleg egy zsúfolt irattárban csücsülnek a dokumentumok.
2009. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég szültem.

Kaptam egy zárójelentést, amin minden adat rajta van. Minden.

3 példányt kaptam. 1 a védőnőnek, 1 a házi gyerekorvosnak, 1 saját.

Régen nem kellett igy leadni ide-oda, mikor mi születtünk? Mert akkor lehet, hogy benne van az háziorvosi kartonban.

Vagy nem?

2009. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.

Először elmentem a régi Honvéd Kórházba, de kiderült, hogy ott soha nem volt szülészeti osztály, így nem születhettem ott. Így egyértelművé vált, hogy a Nyírő Gyula Kórházban láttam meg a napvilágot. Egy recepciós a szülészeti- és nőgyógyászati osztályon az iktatóba küldött, ott pedig közölték, hogy ezeket az adatokat nem ők tárolják. A hölgy továbbküldött egy másik hölgyhöz - nem emlékszem a titulusára, de valamiféle igazgatósági tag lehet, aki ezeket az ügyeket is intézi. Az igazat megvallva nem volt valami barátságos - elmondása szerint sokan keresték fel ugyanezzel a kéréssel, majd később nem jelentkeztek. Közvetlenül ilyen ügyekkel foglalkozó kolléganője szabadságon volt; így ígéretet tett, hogy még karácsony előtt megkeresik a papírt és felhívnak, majd átvehetek egy másolatot 5000 forint ellenében, mivel nem kis munka előkeríteni azt a papírt. Mindeközben kissé flegmám viselkedett. Kérdeztem, hogy miért nem biztos, hogy megtalálják. A válasz: a kórháznak 2 "leltára" volt, és az egyik beázott még évekkel ezelőtt.

Azóta sem hívott senki...

2010. jan. 7. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:
édesanyád meg amit kapott papirokat,korház levéltára ha nem semisitették meg
2021. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!