Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vakbélgyulladásom van,...

Ha vakbélgyulladásom van, tudom húzni 2 napig? Úgy értem 2 napja fáj. Tegnap elött kezdte a gyomromnál, délutánra a hasam jobb oldalánál, tegnap reggeltől a bal oldalán, napközben elmúlt, estére megint fájdogált.

Figyelt kérdés
Most olyan furcsa,nem mondhatom hogy fáj,de érzem,ha megnyomom a hasam bal oldalát lennt akkor szúr,ha máshol,akkor nem.
2009. dec. 4. 05:24
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Elvileg igen, de mért is nem mentél még vele orvoshoz? Ha perforál a vakbeled, akkor elég nagy bajban leszel, az már életveszélyes.

Amúgy sztem ez nem vakbél, inkább vesekő, vagy miegymás, de mivel neten keresztül ultrahangozni nehéz, felmerül a kérdés, mért vagy olyan hülye, hogy otthon csücsülsz év várod hátha rosszabodik...

2009. dec. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel van egy 3 hónapos babám aki még szópizik,ráadásul apa ma jön haza külföldről,nagyszülők nincsenek és sankire nem tudom bizni a pindurt. Gondolod nem mentem volna már el dokihoz?
2009. dec. 4. 06:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök bírom amikor valaki minden bővebb háttértudás nélkül lehülyéz valakit...

A válaszra:Nagyon veszélyes rád nézve,ha valóban vakbeled van,mert életveszélyes lehet.Remélem nem így van és csak kisebb baj van.Sajnos ezt mi innen nem tudjuk megmondani.De ha vakbél akkor valami jéghideget rakj oda ahol fáj és remélhetőleg elmúlik!Jó egészséget neked és a babának!

2009. dec. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ,és a jó kívánságát! Remélem nem vakbél,de amint tudok elmegyek dokihoz,de a picivel nem mehetek be még a rendelőbe sem,főleg a vírusok miatt.
2009. dec. 4. 07:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Akkor te kérdeztél tegnap is egy hasonló kérdést?

Akkor is írtam neked (csak akkor még nem tudtuk, hogy ma hazajön a férjed), hogy akkor van a nagyobb baj, ha erős görcsök mellett hánysz és hőem. vagy lázad is van. Ha ilyen tüneteid jelentkeznének, ne mérlegelj, ne várj, hanem azonnal orvos! Ha félsz a vírusoktól, nyugodtan kihívhatod a lakásodra.

Amíg ilyen bizonytalan fájdalmaid vannak, amik ráadásul inkább aggasztanak, minthogy valós rosszullétet okoznának, nyugodtan várd meg a férjedet. Ha megérkezik, azért nem ártana, ha elmennél orvoshoz.

Minden jót!

2009. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,igen én voltam...most már hátra felé is sugárzik,de nem igazán fájdalom hanem ahhoz tudnám hasonlítani,mikor megböki az ujjadat egy tüske,és begyullad. a hasa aljától,a bordámig,és hátra felé.
2009. dec. 4. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény! Próbáld jegelni (törülközőbe csavart jégakkut a hasadra teszel. Ha nem javul, vagy rosszabbodnak a fájdalmaid, tüneteid, inkább hívd ki az orvost. A vakbélgyulladás könnyen tud nagyon veszélyessé (perforálódhat) válni.
2009. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok.Közben beszéltem a dokival,mondtam hogy pici baba van,és mondta hogy akkor ne menjek vele dokikhoz,megkérdezte hogy mit érzek,hol fáj ha megnyomom bizonyos pontokon,meg ha felállok és ha a lábamat hátra emelem,és közben én is hátra hajlok,ha az fáj,akkor irány kivizsgálás,de az nem fejt,szerinte felfázhattam,ha hátra is sugárzik,nospát ajánlott,és ha fokozódik a fájdalom,vagy láz,hasmenés jelentkezne akkor vakbél,de szerinte nem az ha ez a 3.nap és nem fokozódik.
2009. dec. 4. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!