Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettenetesen fáj a torkom,...

Rettenetesen fáj a torkom, napról napra egyre jobban, hiába iszok bármilyen gyógynövényes teát, mézet. Mit tegyek? Csak a torkom fáj semmi más

Figyelt kérdés
Se orrfojás se köhögés se rosszullét,semmi láz...már nem birok aludni tőle és sirva fakadok ha nyelek egyet
2009. dec. 5. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az ügyeletre, és kérj gyógyszert!

És vegyél egy feketeretket, vájd ki a közepét, tegyél bele mézet! A retek levet enged, összekeveredik a mézzel. Ezt eszegesd kiskanalanként egész nap!

Nappal kösd be a torkod meleg puha kendővel, éjjel pedig kicsavart, állott vizes kendővel. Nme kell rá tenni semmit, nem kell második réteg kendő.

Ne beszélj! Párologtass a szobában, eukaliptusz-cseppel!

2009. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor esetleg fáradj le a háziorvoshoz (vagy az ügyeletre)! Majd ír fel antibiotikumot, és minden jobb lesz. Nem mindent lehet házi praktikákkal orvosolni (pl. a tüszős mandulagyulladást sem).
2009. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Talán orvoshoz kéne menni. Hosszan tartó erős torokfájás egyik lettséges okozója (a sok közül) lehet Epstein-Barr vírus fertőzés. Nekem ez volt úgy három éve. Én is már csak akkor mentem orvoshoz, amikor vége felé jártam, kb. két hónap után. Még jó hogy alapból elég kímélő étrenden vagyok, normál kaja mellett májam kapott volna rendesen a frakkjára.
2009. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
En ugytudom a h1n1 igy kezdodik es elore egyebb tunet nincs.Menj orvoshoz.
2009. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Az influenza tünetei:

láz, izomfájdalom, fejfájás, torokfájás, köhögés, általános rossz közérzet.

2009. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
már a fülem is kezd fájni.Anyum orvos,felirt nekem antibiotikumot,elkezdtem szedni de egyenlőre nem jobb pedig ez egy 3 napos kúra és már hatnia kellett volna.Be vagyok oltva h1n1 ellen,a sima influenza ellen viszont nem
2009. dec. 5. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Mondd ki, ami bánt! Néha attól fáj a torkunk, hogy annyira nem mondunk ki valamit, amit ki kéne, hogy görcsöt kapnak az izmok:

Ez csak egy lehetőség, azért írtam, hogyha semmi más nem illik rád, akár ez is lehet.


A mézet így hátra kell csorgatni, a garatra, s rajtahagyni! Tartsd vissza a nyelést, amíg tudod!

2009. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Rossz fog?


Én belélegeztem a vízkőoldót, s attól lett ilyen.

2009. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy rossz fogam lenne,de ötletnek nem rossz...a mézcsurgatás az jóó, csak nem tudom sokáig megállni hogy ne nyeljek :)
2009. dec. 5. 22:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Csinálj magadnak cukorteát! Piríts meg két három evőkanál kristálycukrot, öntsd fel egy bögre vízzel, várd meg míg egy picit kihül, és ezt iszogasd kortyonként, jól megforgatva öblögetve a szádban!
2009. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!