Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy depressziós,...

Mitől függ, hogy depressziós, vagy "szimplán" nagy traumán átesett emberek étvágytalanná válnak, vagy bánatzabálásba kezdenek?

Figyelt kérdés
Például én rossz időszakaimban folyton halálra tömöm magam, érzelmi evő vagyok..Szerencsére nem vagyok hízékony típus, nincs feleslegem. Miért van ez, hogy az egyik ember egy falatot sem tud letuszkolni a torkán,ha rossz kedve van, a másik meg kieszi a hűtőt?
2009. dec. 6. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek szerintem nincs magyarázata!Én egy falatot sem tudok enni ha valami sokk, trauma , vagy olyan dolog ér ami miatt stresszben vagyok!Ha eszek is, kijön!
2009. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is enni szoktam olyankor. Főleg, ha egyedül vagyok. Akkor sokat. Ha jókedvem van, vagy társaságban vagyok, esetleg nyakig az olyan munkában, amit szeretek, még enni is elfelejtek.
2009. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Én is feltettem már magamnak. Ami érdekes, hogy amikor gondjaim voltak, depis voltam (vizsgák, egyetem, pasik, stb...), mindig zabáltam, viszont legutóbb, amikor szakított velem a volt barátom, akit nagyon szerettem, akkor egy hétig semmit sem tudtam enni... Szóval nálam úgy néz ki, ez a trauma "minőségétől" is függ, hogy mekkora pofon ez az élettől... De lehet, hogy csak én vagyok ilyen fura. ^^
2009. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Valóban lehet abban igazság, hogy a trauma "minősége" is befolyásolja ezt. Én szívem szerint a másik kategóriába tartoznék, mert iszonyú kellemetlen közérzetet tud kelteni a bezabálás..Bár lehet, ha nem tudnék enni, akkor meg arra vágynék, hogy bárcsak lenne étvágyam. Attól félek talán a legjobban, hogy egyszer majd kikészül az anyagcserém, és elkezdek majd brutálisan hízni a sok kajától..
2009. dec. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!