Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lézeres, vagy szikés anyajegy...

Lézeres, vagy szikés anyajegy eltávolítás? Melyiket javasoljátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. El szeretném távolíttatni bőrgyógyásszal, vagy sebésszel néhány kiálló anyajegyemet. Azokat szeretném kérdezni, aki már túlestek rajta: Meglátszik-e a heg még évek múlva is, vagy szinte nyomtalanul begyógyul? Csak, mert nekem volt egy kisebb műtétem még 10 éve és a heg még most is csúnyán meglátszik. Másik kérdésem: Nagyon fáj maga az eltávolítás, vagy az utána lévő időszakban vannak fájdalmak? Nap érheti-e pár hónap gyógyulás után azt a bőrterületet? Köszönöm szépen előre is!

2014. febr. 3. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Kapsz helyi erzestelenitest, ezer nem fáj. Lézeres után kisebb a heg az el fog tűnni, szikes nem. Ismerosnke azzal csináltak, ott nem is feszes azóta a bőre.
2014. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak kimetszéssel csinálták, a heg mindegyiknél megmaradt, bár engem nem zavar. De az egyik helyen azt hiszem azért nagyobb, mert mikor összevarrták ott a bőröm, kiszakadt. De fájdalomra nem emlékszem, csak az érzéstelenítő szúrásra..
2014. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem már 3-at vettek le mind a 3 nagy volt, nem kiálló és szikésen vették meg varrták is. Helyi érzéstelenítő szuri aztán csak azt érzed hogy ott motoszol valamivel az orvos de egyáltalán nem fáj. Utána lüktet majd egy kicsit valameddig attól függ hogy mekkora volt de az sem fáj egy cseppet sem. A helye meglátszik de évek elteltével halványul. Ha sok az anyajegyed amúgy sem ajánlott a napozás de ezt gondolom te is tudod meg az orvos is mondja.
2014. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szikés jobb, mert tudják vizsgálni, amit kivesznek. A műtét nem fáj, utána kicsit húzódik, attól függ, hol van. Nekem keloid hajlamom van, ötöt vettek le, a nyakamról egyet, az nem látszik, pedig az feszült utána legjobban, mert nem tudtam nem mozgatni, hasamról négyet, 7 év után is látszanak kis vonalak, de nem zavar, bikinit is hordok. Ha kell, vetesd le inkább. A keloid hajlam sem jön ki mindig, de mondjad az orvosnak, hátha jobban figyel.
2014. febr. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én a lézeres megoldást választanám.Tudtommal tisztább gyorsabb megoldás és hamarabb gyógyul.És a hegek is "szebbek" mint a szikésnél.De ez az én véleményem.
2014. febr. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2014. febr. 7. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éve, télen vettek le három anyajegyet, szikével kivágták. Mit ne mondjak, még mindig rondák a hegek, nagyok és otrombák, szerintem ez nem is fog változni. Mindenképpen szeretnék az arcomról minimum tizet levetetni a jövőben, de csakis lézerrel, ha belehalok se fogok ilyen undorító hegekkel mászkálni a pofámon.
2014. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!