Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fekvés közben nagyon nehezen...

Fekvés közben nagyon nehezen kapok levegőt. Erről az elhízás tehet? 16/F

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen kapok levegőt ha lefekszem. Mivel jócskán van rajtam felesleg (180 kiló körül vagyok), elkezdtem azon gondolkodni, hogy vajon ez a hatalmas túlsúly tehet-e a légzésproblémáimról. Elég nehéz így elaludnom sajna... Egyáltalán lehet bármi köze a túlsúlynak (mondjuk egy ilyen +120 kg fölöslegnek, mint az enyém) a légzéshez? Előre köszönöm a válaszokat :)

2014. febr. 7. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
igen az okozza
2014. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony lehet! Nagyon fiatal vagy és nagyon sok a túlsúlyod. Biztos hallottad már sokszor, de nagyon le kellene fogynod, mert belehalhatsz!
2014. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen Tamás, ez határozottan attól van. Hogy még csak ennyi a bajod, az azért van, mert fiatal a szervezeted. Előbb utóbb a szívedet is megterheli ekkora barom testet rendesen ellátni vérrel. Akkor aztán már nappal se kapsz levegőt, nem hogy éjjel. Ráadásul olvasd el, hogy a kinyúlt bőr nem megy össze. Vagyis ha most gyorsan elkezdesz lefogyni, kettőt kell lépned majd a bőrödbe, hogy az is menjen veled. A TV be mutatnak ilyen elhízott, aztán gyorsan lefogyott embereket, hát csak akkor nézegesd meg őket, ha már elmúltál 18 éves. Ilyesztően rémületes látvány. Aztán nehogy frászt kapj...
2014. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ok köszönöm a válaszokat. Addig is mit tudok tenni, hogy ne legyen ilyen nehézségem? Van valami megoldás erre a légzésgondra?


Amúgy kedves utolsó kommentelő ez nagyon úgy hangzott mintha nekem már lőttek volna amúgy is... Amúgy láttam már olyan embereket akiknek lóg a bőrük, és igazad van, rondák. Szebb vagyok még kövéren is, mintha lógna a bőröm. (Ettől függetlenül talán nem ártana lefogynom)

2014. febr. 7. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:
16 évesen még sokkal rugalmasabb a bőr, ha most elkezdenél lassan lefogyni, akkor tudna alkalmazkodni.
2014. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, hát persze! Szegény tüdődet nem úgy "tervezték", hogy egy 180 kg-os súlyú embert "lélegeztessen". A gondodon gyógyszer nem tud segíteni. Be kéne már látnod, hogy le kell fogynod. Ez meg egy hülyeség, hogy így szebb vagy, mint vékonyan, de lógó bőrrel. Van barátnőd? Biztosan ilyen külsővel nincs. Ha folyamatosan lefogynál, mivel fiatal vagy, valamennyire visszamenne a bőröd, a többit meg egy plasztikai sebész megoldja. Hosszú távon meghalsz, ha nem fogysz le.
2014. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Pickwick-szindróma tipikusan túlsúlyos, középkorú férfiaknál alakul ki. Ebben az esetben a betegek akár az alvási idő felét is légzés nélkül tölthetik, ezáltal a szervezet oxigénhiányos állapotba kerül. Az agyi oxigénhiány következtében a pulzusszám csökken, a vérnyomás pedig nő. Végül a beteg teljesen felébred, de történtekre legtöbbször nem emlékeznek. Ekkor kezd a légzés, a pulzus és a vérnyomás rendeződni. A légzés nélküli szakaszok gyakran egy óra alatt ötször is ismétlődnek, ami a szervezetnek rendkívüli megterhelést jelent az élet egy olyan szakaszában (alvás), amikor a regenerálódásé lenne a főszerep.


Fogyjál le, mert meg fogsz fulladni álmodban.

2014. márc. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az is lehet az egyik okozoja. De nem feltetlenul.
2014. márc. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat. Soha nem hallottam korábban a Pickwick-szindrómáról. Egy ismerősöm (aki szintén rettenetesen elhízott) mondjuk mesélt már olyasmiről, hogy nem kapott éjjel levegőt, de nem hittem volna hogy a háj tehet róla, azt meg végképp nem, hogy velem is megtörténhet. (A srác különben még nálam is sokkal, sokkal kövérebb, kb. 30 éves de minimum 300 kiló.)
2014. márc. 17. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!