Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lett ez a változás az...

Mi lett ez a változás az emberek felfogásában az oltást illetően?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.

Pár hónapja még sokan nem akartak oltatni a H1N1 miatt, most meg már szinte mindenki be van oltva vagy majd fog. Mi lett ez a hirtelen változás? Ennyire hatott a média, a dokik rábeszélték az embereket vagy miért lett más a véleményük?

Nem akarok vitát robbantani, értelmes válaszokat várok, mert nekem furcsa, hogy nemrég 90% (itt a GYK-n) nem akart oltatni, most 90% akar, vagy már be is van oltva.


2009. dec. 20. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem épp hogy alábbhagyott a hiszti. már napok óta nem volt kérdés se pro se kontra. :) ez a normális állapot, sehonnan sem folyik az ember arcába semmilyen infó, és mindenki higgadtan eldöntheti, hogy mit csinál.
2009. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak magamról tudok nyilatkozni. Én úgy voltam vele, hogy ha beoltatom magam, akkor néhány napig parázok, hogy minden rendben legyen, ha nem olttatom be magam, akkor meg hónapokig rettegni fogok. Hát így döntöttem. Én is nagyon elleneztem, de láttam, hogy senki sem halt bele, mellesleg anyum is azt mondta, hogy ha már ingyen van OKJ-n, akkor hajrá. XD

20/L

2009. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túl sokat nézik a tévét, és túl hiszékenyek, ennyi. A legjobb az volt, amikor valaki azt írta itt ezen az oldalon, hogy ő azért gondolta meg magát, mert Ukrajnában vmi betegség terjed, és ha nem is H1N1, ő akkor is ezért beoltatja magát. Szóval logikai készség nulla.

Egyébként most is meghalt egy nő, aki be volt oltva. Azt mondják, hogy azért mert még nem alakult ki a védettség, és elkapta a H1N1-et. De mi van akkor, ha az oltásba halt bele, csak ezt ugye nem hangoztatják?

2009. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne gyk-ra alapozz. amikor kirobban ezaz egész még kb mindneki ellenezte de aztán sokakat meggyőzött a média. az elején mindneki szekptikus aztán a túlzott nyomás miatt engednek. de ez nemjelenti azt h a lakosság túlnyomó része is oltva van.
2009. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak azért a GYK-ra alapoztam, mert itt viszonylag sok ember van, akinek olvasom/olvastam a véleményét.

Én nem oltattam, nem is tervezem, majd eldől mi lesz. Azért remélem senkinek nem lesz komoly baja, aki oltatott, meg aki nem.

Köszönöm a kulturált válaszokat! :)

2009. dec. 20. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem változott a véleményem, még mindig feleslegesnek tartom. Viszont az tök jó, hogy már nem foglalkoznak vele ennyire.
2009. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!