Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét másodszor felnőtt...

Mandulaműtét másodszor felnőttkorban?

Figyelt kérdés

Első gyermekkoromban volt. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy érdemes-e, ki hogyan élte meg. Javult-e a helyzete a műtét után egészségileg, vagy romlott, esetleg felesleges volt-e.

Állandó problémám van sajnos ezzel a maradvánnyal ami vissza nőtt és már évek óta próbálnak rávenni egy újabb műtétre de nagyon félek tőle. pl.: hogy elvérzek vagy ilyesmi. 36 éves vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. dec. 21. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly vették ki harmadjára az orrmandulámat,de mivel én iszonyatosan tudok félni,inkább altatást kértem.A műtét megvolt,és remélem,hogy többet nem kell mennem...De tudom,hogy milyen érzéstelenítéssel,és altatásban a műtét,én az altatást jobbnak tartottam.

37/N

2009. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor kérhetnék esetleg altatást is? De szerintem nem mert doki azt mondta, hogy 24 órás a bent tartózkodás.
2009. dec. 21. 16:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Én altatást kértem.Csütörtökön reggel mentem be a kórházba.Délután 1 órakor műtöttek,és másnap reggel 9 órakor már mentem haza.Mint írtam tavaly műtöttek a Bajcsy-Zsilinszky kórházban(10.ker)..
2009. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, mindig kérj altatást, hacsak nem követtél el valami iszonyú bűnt, ami miatt vezekelni akarsz :D


Ha nem altatnak.... akkor érzéstelenítenek. Az pedig úgy kezdődik, hogy jó hosszú tűvel szúrnak bele a kinyitott szádon át a torkodba, a mandulához, iszonyú érzékeny területre, hát..... mondjuk úgy... BESZ*RSZ


Az altatásnál bent kell maradni, de nem hiszem, hogy egy éjjelt, emiatt, ha amúgy nem volt tervben.... kockázata meg csak annyi van, hogy ha volt 3 infarktusod és 90 éves vagy, akkor inkább gondold meg...

2009. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem is a Bajcsyban lesz a műtétem...
2009. dec. 21. 16:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Elvileg egészséges vagyok, eddig nem volt semmi komoly gondom, leszámítva az állandó bakteriális fertőzéseket és felső légúti bajokat a visszanőtt mandulám miatt.
2009. dec. 21. 16:46
 7/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha kérek altatást, kapok. hm....akkor meg vagyok nyugodva.

Bár az ember hall ilyeneket, hogy műtét utáni 4-5. nap bevérzik meg meghal, hát ez elég idegesítő.

2009. dec. 21. 16:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor orrmandula műtétem érzéstelenítéssel volt,így kezdődött.

-kaptam a fenekembe egy szúrit mondván,hogy ez egy nyugtató injekció volt,hogy ne pánikóljak(naná,hogy sík ideg lettem.)

-mivel orrmandula műtétre készülődtem,én nem a torkomba hanem az orromon keresztül kaptam két injekciót(mindkét orrlukba beleszúrtak)itt már annyira ideg voltam,hogy alig bírtam ki.

-a műtőben adtak még egy injekciót a vállamba,mert nem voltam elég nyugodt állapotban.

-a műtét alatt az orvos végig próbált velem dumálni,de akárhányszor éreztem,hogy végre elájulok,és sötétség lesz a doki drága mindig megpaskolta az arcomat,hogy "el ne aludjon hölgyem,beszélgessünk"(szívem szerint leütöttem volna ha nincs nála szike)

-a műtét végén már elájulhattam amikor a tamponokat dugdosta fel az oromba...

2007-ben 34 évesen újra mennem kellett műtétre(akkor viszont orrpolip műtétre a változatosság kedvéért).

de csak úgy mentem el,hogy altatást kértem,és szerencsére altatásban csinálták meg.De injekciókat itt is kaptam!

De még így is elviselhetőbb volt az altatásos műtét..Ott legalább kép kiesés van.

2009. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem garatmandula műtét lesz, anyukám 15 évvel ezelőtti orrmandula műtétjén a szuri beadásakor bepisilt a fájdalomtól. Visszafelé a műtőből kirohant otthagyva a műtőst meg mindenkit :))

Én egyébként úgy tudtam, hogy az orrmandulát is a garaton keresztül veszik ki, felnőttkorra meg elsorvad ha megmarad.

2009. dec. 21. 17:05
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem kb 7 h=napja vették ki a mandulámat, most vagyok 21 éves, engem is altattak, kaptam szurit és elaludtam én is nagyon féltem de hálistennek nem éreztem semmit a mütétböl, csak amikor felkeltem akkor volt marha kellemetlen és nagyon fájt, akkor adtak még egy szurit. az első pár nap kemény a többi fokozatosan könnyebb.
2009. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!