Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválást akarok csináltatni,...

Tetoválást akarok csináltatni, de még annó régebben még mikor gyermenk voltam, csináltattam ilyen henna tetoválást és allergiás reakciót váltott ki belőlem, ez befolyásolhat valamit egy normál tetováláson?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem biztos. A bőrfestéshez használt henna növényhez (főleg a feketéhez) kevernek néha más anyagokat, hogy intenzívebb, tartósabb színt kapjanak. Ez főleg a külföldről beszerzett névtelen hennáknál gyakori, pl. amikor nyaralás alkalmával csináltat az ember egy idegen országban, vagy amikor internetről rendelnek olcsón ismeretlen eredetű hennát.

A legtöbben a p-Phenylendiamin (PPD) anyagra allergiásak.

Ha te is erre az anyagra vagy érzékeny,akkor mindennel vigyáznod kell, amiben jelen lehet (pl. hajfesték, vagy ruházat színezőanyaga). Egyébként a henna növény önmagában nem lenne káros, én a hajam festem vele.


Azt sajnos nem tudom, hogy a rendes tetoválóanyagokban milyen összetevők vannak, szerintem kérdezz rá. Mindenképp csináljatok egy nem látható helyen bőrpróbát is, biztos ami biztos. De a legjobb az lenne, ha pontosan kivizsgálnák, hogy melyik anyag okozza az allergiádat, akkor lehetsz csak teljesen biztos benne, hogy a rendes tetoválóanyagot használhatod-e.

2014. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!