Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi váróban illetlenség...

Orvosi váróban illetlenség (halkan, diszkréten) telefonálni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,inkabb menj ki.
2014. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha valóban diszkréten és egyben gyorsan elintézed, akkor szerintem nem. Legalábbis nem illetlenebb, mint mondjuk hangosan pletykázni egy ott jelenlévővel.

Inkább ciki, és annak ciki, aki csinálja. Engem pl zavar, ha akár telefonon, akár személyesen beszélgetek valakivel valamiről és azt mások is hallják. Márpedig hallják, ha nem süketek. És nem azért mert hallgatóznak, hanem mert arra kényszerülnek, hogy egy ideig másokkal egy térben legyenek.


Azért az orvosi várók is különböznek, a kisebbekben inkább csönd van, gyorsabban cserélődnek az emberek. A nagyobbakban, meg ahol rengeteget kell várni, ott szinte óhatatlan, hogy az emberek ne duruzsolnának. Olyankor meg a telefonálás is belefér, de csak óvatosan...


Pl az tök bunkó dolog, hogy mondjuk ülnek tőled jobbra is, balra is, csendben vannak, az egyik pihenne, a másik olvas, te meg egy órán keresztül pletyizel mellettük a barátnőddel a mobilodon keresztül... Az hiába halk, a melletted ülőnek nem az. Ezzel iszonyú bunk.ó módon lépsz az intim zónájába... Legalább vonulj el ekkor messzebbre!


Ugyanez érvényes buszra, vonatra... Ha a melletted ülő képes csöndben maradni akkor te se zavard, ha pedig muszáj telefonálnod, akkor rendezd le gyorsan és ne tartson 10 percnél tovább...

2014. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, régebben én is illetlenségnek találtam, de tegnap este olyan szituációba kerültem, hogy szerintem belefért volna. De nem vettem fel a teledont, kimentem a folyosóra.

Este 8 óra volt, a párom hívott csak azért, hogy mikor végzek, eljöjjön-e elém.

Máskor, szintén esti időpontban pedig egy férfi, aki kísérő volt, beszélt vagy 30 percet valakivel, de olyan halkan, hogy érteni se lehetwtt, pl. ő sem zavart. Viszont ha ugyanezt nem este, hanem du. 3-kor csinálja, azt meg már illetlenségnek tartanám...furcsa. :)

2014. ápr. 23. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Na az ilyen jöjjön-e elém, vagy egyéb gyors egyeztetéseket tartom normálisnak ebben a világban, amikor mindenkinél ott a telefon. Várakozáskor oké. Főleg, ha még ki is mentél. Tárgyaláson, randin nem oké...

De amit írsz, hogy valaki 30 percen át nyomatta, az sem oké. Nálam nem oké! Tök mindegy hogy hány óra van.. ha idegenekkel van egy helyiségben, akkor ne zajongjon annyi ideig. Azt nem hiszem el, hogy 30 percen át kizárólag sürgős és halaszthatatlan dolgokat intézett volna... Téged talán éppen nem zavart, de lehet hogy ült mellette valaki, aki mondjuk vizsgára készült, ott tanult a hosszú várakozás alatt, és őt baromira zavarta, hogy a mellette ülő csak mondja és mondja... illetlenség, igen.

2014. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Való igaz, a gyors, 1-2 perces halk beszélgetéssel nincs akkora baj. De tapasztaltam már olyat nődokinál, hogy egy nő a váróban beszélte ki a fél életét valakivel, mindent de tényleg mindent meg lehetett tudni: hétvégén mit fog főzni, elmondta, hogy a Lidl-ben milyen sajtot vett, és az de szar volt, aztán témát váltott, és ugyanúgy folytatta, hogy ez meg az de szar, meg amikor a Józsival ide meg oda mentek :D Hát igen, a korlátlan tarifák átka. Annyira nem értettem soha az ilyet, senkire nem tartoznak a magánbeszélgetéseink, márpedig ezek azok. És az a legjobb, hogy ezek az emberek kicsit sem érzik kellemetlenül magukat.
2014. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!