Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan gondolkodik egy születé...

Hogyan gondolkodik egy születése óta siket ember?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert én, mint halló szavakra, mondatokra gondolok.

2014. ápr. 24. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem tudja neked megmondani, mert aki születése óta siket, az nem tudja milyen úgy gondolkodni, ahogy te gondolkodsz, úgyhogy nem fogja tudni elmagyarázni a különbséget. De amúgy a kisbabák is gondolkoznak valahogy pedig még nem ismerik az emberi nyelvet, úgyhogy gyanítom a nyelvnek nem sok köze van a gondolkodáshoz. :)
2014. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gondolkodásnak van verbális, s nonverbális formája is. Utóbbi gyorsabb, hiszen nem kell szavakat használnia. Magad is tapasztalhatod, amikor azonnal cselekszel.

Szavakat a megszülető siket ugyanúgy nem ismer, mint a halló kisbaba. Tanulni viszont mindketten tanulják, csak másképpen, s a siket később.

2014. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 25. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:
ők is ismerik a szavakat, hiszen a legtöbbet tudnak írni, és beszélni is tudnának, csak ugye nem hallják magukat. de te amikor a gondolataidat magadban tartod, akkor sincsenek hangok, mégis tudod hogy mire gondolsz :) kicsit fura ez az egész. találkoztam már egy pár sikettel, és abban viszont biztos vagyok hogy az érzelmeik sokkal mélyebbek
2015. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!