Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha most elkezdek sportolni,...

Ha most elkezdek sportolni, valamennyit nőhetek?

Figyelt kérdés
Sajnos korábban (10-12 évesen) csak hobbi szinten sportoltam, most nyáron leszek 21 éves és most kellett rádöbbennem, hogy talán magasabb is lehettem volna, ha intenzíven sportolok. Most 170 centi vagyok, évekkel ezelőtt ez nem zavart, mert reménykedtem, hogy még vagy 5-7 centit növök mivel a fiúk később érnek, de tévedtem. Igaz a szüleim sem magasak (apám: 166-168, anyám: 163-165), de ennek tudatában max. milyen magas lehettem volna, ha korábban sportolok? Van olyan orvosi/genetikai vizsgálat, ahol meghatározzák ezt az elérhető maximumot? És lehetséges, hogy a gyermek lényegesen magasabb legyen, annak ellenére, hogy a szülei és nagyszülei is max 170-175 cm magasak? Kérlek, mindegyik kérdésemre válaszoljatok, különösen az utolsó előttire, mert szeretném magamban tisztázni, mit rontottam el, ugyanis két éve már az önbizalmamra is kihatással van.

2014. ápr. 27. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolta volna a sport a magasságodat semmilyen formában. Úgyhogy nem rontottál el semmit. Ilyen a genetikád, nem tudsz magasabbra nőni, mint ami meg volt szabva a számodra.
2014. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!