Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros az egészségre ha a...

Káros az egészségre ha a rossz edényt, -aminek a fém felülete állandó kopásban van, - tojás és héjában főtt krumpli főzésére használom? Mást már nem főzök benne.

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ijesztgetik az embert a kuktafazékkal, milyen káros anyagok oldódnak ki. De mióta az eszemet tudom, mindig ijesztgetnek valamivel, a permetezett élelmiszerekkel, a felkarcolt teflonnal, a levegővel, amit beszippantunk. Aztán a halkonzervvel, a fagyasztott hallal, a pirospaprikával.....És ki igazolta,hogy ha valaki meghalt, azért, mert MOFÉM kuktában főzött állandóan.

Szerintem főzhetsz benne, majd egyszer kiderítik a lótuszhatású, teflonbevonatú csodaedényről is, hogy káros anyagok szabadulnak fel, csak idő kérdése. Ma már a cserépedénybe is kevernek valami káros anyagot:)

2014. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem kuktaedény,hanem valami vacak edénykészlet.Azért vacak,mert már új korában málladozott róla főzés közben a fém színű bevonat,de 2 edényt meghagytam belőle tojás és héjában főtt krumplinak.Az nem kérdés,hogy az ilyen edény mérgező,de az érdekelne,hogy mivel a tojás és a krumpli héjas,azon is át megy-e a mérgező anyag?
2014. máj. 9. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, én is vettem egy "teflonbevonatú"krumplisütőt, és az első sütésnél lejött a bevonat fele. Na, azt kidobtam.

Hát a víz az bejut a krumpli héja alá is, sőt a tojáshéjon is átmegy. Az ilyet nem próbálgatnám.

2014. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. máj. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!