Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a "Szabad orvosvála...

Mit jelent a "Szabad orvosválasztás"? Párommal 3 éve élünk albérletben a fővárosban. Az én állandó lakcímem abban a kerületben van, de az övé vidéken. Albérletbe nem engednek bejelentkezni. Ettől eltekintve választhat orvost a kerületben?

Figyelt kérdés

#választás #szabad. orvos
2014. máj. 26. 08:21
 1/5 anonim válasza:

Igen. Körzeti orvoshoz oda megy, ahova akar. A regihez nem is kell elmennie, csak az újhoz, megmondja, hogy szeretné, ha ő lenne az orvosa, tudja e fogadni, és a papírmunkát a két doki elintézi egymás közt.

Szakrendelőbe meg úgy tudom, h oda megy, ahova akar, de ebben nem vagyok biztos.

2014. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan szabad orvosválasztás van, nem hivatalosan nincs :(

Én is így vagyok, elmentem első kerületi házidokihoz, aki mindig elmondja, hogy be kéne jelenteni magamat, de attól ellát.

De pl. SZTK-ba csak akkor mehetek, ha ő ír a kerületi beutalót, amúgy elküldenek.

2014. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha be is utal a háziorvosod, de nincs az adott területre lakcímed, simán elutasíthatják a kezelést a kivizsgálást
2014. jún. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a szabad orvosválasztást megszüntette a jelenlegi kormány pár éve.
2014. jún. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

na most akkor megszüntette vagy nem? engem is érdekelne, mert én is azt tapasztalom, hogy ha elméletileg van is, a gyakorlatban egyáltalán nem működik (na persze borítékkal más a helyzet, úgy akár Kaposváron is megműtenek, ha éppen a magándokid ott van hivatalosan, és még ki sem számlázzák. Érdekes, hogy az a boríték csodákra képes, de sokszor még a jogszabályokat is segít lazábban vagy teljesen ellentétesen értelmezni.... hát ez egy ilyen ország, ez van.


Keress kicsit lazább háziorvost, aki jogszabály szerint egyébként beutalhat a saját telephelye szerinti intézménybe is és a te állandó és ideiglenes lakhelyed szerinti intézménybe is! Lényeg h akkor úgy kell írnia a beutalót és kész, ennyi. (217/1997. (XII.1.) Korm r. 3/A § (1) a, és b, )

2014. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!