Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegként, estére keveseb...

Cukorbetegként, estére kevesebb vagy több inzulint adjak, ha azért este alkoholt fogunk inni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1.)Az alkohol nem javasolt a cukorbetegeknek.

2.) A több alkohol még úgy sem.

3.) Az insulin mennyiségét az orvos állapítja meg, mikor mennyit, terheléses vizsg. alapján!

4.) A diéta és az insulin mennyisége a legfontosabb!

5.) Mérni kell a vércukor értéket, és a mérleg "nyelvét" 2-2,5 mmol/liter értékkel igyekezni kell tartani!

2009. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
72%
Ha cukorbeteg vagy ihatsz, de kerulni kell a likoroket, sort, vorosbort.Igyal eros palinkat, vodkat whiskeyt esetleg szaraz feherbort.Inzulint adj szerintem ugyanannyit es vigyazz az alkohollal.1-2 decinel tobbet ne igyal, vagy 3pohar bornal.
2009. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Az alkohol gátolja a máj glükózleadását, és vércukorszint-esést okoz, ezért ha iszol, valami szénhidráttartalmút is fogyassz mellé, vagy a szokásos inzulin felét add be. Én 3-4 sört tervezek estére, felezem az inzulinom.


egy cukorbeteg

2009. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ünnepek hozadéka szokott lenni a sok felborult glükóz háztartású diabeteses beteg.

Én egy mentőorvos vagyok, és kérek mindenkit, hogy saját érdekében mértékkel egyen és igyon.

Az alacsonyra szállt vércukor a veszélyesebb, mert az eszméletlenné vált beteg aspirálhat!

Viszont ezt a könnyebb és gyorsabb rendezni. (Vénás Glukose adása.)

BUÉK mindenkinek,

de én a tömény alkoholt senkinek nem javaslom 2 cl-től magasabb dózisban, ha cukros.

És egy pohár pezsgő (2dl.) az ami még egészségére válik, de legyen a két dózis között 1-2 óra, és táplálkozzon is.

2009. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor az inzulinon nem változtatok és azért csak keveset iszok.

2009. dec. 31. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Jól mondják, az alkohol gátolja a májban a glükoneogenezist. Egy masszívabb piálás után még egy teljesen egészséges ember is elkezd ketontesteket gyártani, annyira lecsökken a vér glükózszintje. Ha ilyenkor normál mennyiségű inzulint adsz be, az könnyen rosszul sülhet el. És mindenképp egyél is a pia mellett.
2009. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37 éve vagyok cukorbeteg. Egy csepp alkoholt sem iszom, pokoli maximalista vagyok.
2010. jan. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
a sörtől nem felfelé megy a vércukor szint?
2010. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az alkoholtól mindig csökken. ( értelemszerűen, akkor kivéve, ha cukor van a piában).
2010. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az alábbi cikk szerintem jó iránymutatást ad a témában - nem csak karácsony és szilveszter idején:

[link]

2010. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!