Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hízok csak hasra miért...

Miért hízok csak hasra miért nem hízok máshová? Régota foglalkoztat a kérdés de eddig egyszer se tettem fel senkinek se mert szégyeltem és nem tartottam olyan fontosnak. Mostanság egyre tobbszor jut eszembe, és már nagyon idegesít a téma.

Figyelt kérdés
180cm vagyok 88/89 kg vagyok mondhatni túlsúlyos a testtomeg index szerint. Engem nem zavar a súlyom, és az se érdekel ha ez által alkot rolam véleményt bárki is. Egy bajom van ezzel a dologgal, hogy nem egységesen hízok. Olyan karjaim és csúklom van mint egy 60-65kg-os embernek. Egyáltalán nem zsírosodtak el a karjaim vagy a vállaim. Vékony, torékeny kezem van mint egy nőnek vékony bőrrel, hogy szinte ha nehezet emelek kidagadnak rajta az erek egyáltalán nem férfiasak mondhatni nőgyogyász ujjaim vannak. Nagyon nem tetszik, hogy csak oriás hasam van és az osszes tobbi testrészem vékony maradt. Undorítonak találom a nagy kontrasztot a testemen. Bár azt mondják semmi baj sincs vele de nekem ez nem tetszik. Szerintetek mi állhat a problémám hátterében? Betegségről nem tudok, valaki szenved még hasonloban?
2014. jún. 22. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

ez nem probléma, sokan mások is ilyen típusok, mint te.

egyszerűen ilyen alkat vagy.

fogyókúráznod kell, ha lapos hasat akarsz. a jó hír, hogy a végtagjaid nem lesznek még vékonyabbak a fogyás hatására, ha oda nem rakódott háj, hanem csak a hasad fog lemenni.

2014. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a fogyás a célom illetve a testsúlycsokkentés. Én egységes testet szeretnék és hozzá szeretnék gyarapodni a pocakomhoz. Engem nem zavar ha az ott van mert attol fuggetlenul nem egy tohonya állat vagyok folymatosan sportolok gyalogolok kerékpározom stb. Szerencsére egézségugyi probléma se keletkezett ebből. Mit ajánlotok erősítésre? Tobbet kéne ennem?
2014. jún. 22. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel rád nem rakódik zsír máshova a pocakodon kívül, így plusz zsír felszedésével sem lesz egységes a tested. Lehet, hogy ha felszednél 30 kilót, akkor már a végtagjaidon is látszódna a túlsúly, de a pocakod akkor is aránytalanul nagyobb lenne, egyszerűen mert ilyen alkat vagy.

Egységes tested akkor lehet, hogy leadod a hasi zsírt, amíg ott a pocak, mindig is túlzottan előre fog domborodni, akárhány plusz kilót is szedsz még fel.

2014. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kis korban is túlsúlyos voltam de akkor nem volt ilyen gond. Kerek telt arc széles hát és szélles vállak arányos testalkat a súlyhoz képest. Kamaszkorban megnyúltam, és ledobtam hirtelen 10-12kg-ot. A bőrőm szépen visszament, nem lottyadt le mint szokás ilyen hirtelen nagymértékű súlycsokkenésnél.A rákovetkező években stagnálo volt a súlyom. Kb. 2-2,5 éve mentem vissza 85kg folé azota is vannak eltérések. Az nem lehetséges, hogy a kamaszkor beutése miatt változott meg az anyagcsere-folyamataim és lassult le a kaloriafelhasználásom ill. lerakodásom? Rengeteget nassolok, csokit , chipset, muzlit, gyorsétteremben is szoktam kajálni mindent megeszek és mindenből repetázom. De csak a has van, ha alkatilag ilyen volnék akkor 14-15 évig miért nem volt ilyen gondom?
2014. jún. 22. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy gyerek másképp hízik el, mint egy felnőtt.
2014. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!