Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már 2. napja nem alszom....

Laca55 kérdése:

Már 2. napja nem alszom. Tudnék aludni, meg szeretnék is, de nem jön álom a szememre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel itt a nyár, ezért lehet sokáig aludni és későn lefeküdni. Eddig minden egyes nap kb. éjfélkor kikapcsoltam a gépet, vagy letettem a ceruzámat, ugyanis művészlélek vagyok, szeretek rajzolni. Szóval. Most volt a beiratkozás az új sulimba, és előtte való nap nem bírtam elaludni, szóval ezt a nem elalvás dolgot először csak ilyen egyszeri esetnek tekjntettem, elhitettem magammal, hogy csak izgulok. De elötte való napokon pl. elmegyek aludni éjfélkor, de csak 3kor, 4kor tudok elaludni, most azonban már ez se megy, olyan mintha egész éjszaka virrasztanék akaratom ellenére. Kérlek segítsetek nekem! Szeretnék aludni :). (15, fiú)

2014. jún. 27. 05:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Korábban feküdj le így több időd lesz elaludni.

ha más nem kérd meg szüleid hogy vegyenek altatót.

példának okáért én mindig fél 9-9-kor fekszem le.

(16F)

2014. jún. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az altatót felejtsd el! Azt csak NAGYON indokolt esetben, orvos kifejezett utasítására vedd be. Nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy gyógyszerekhez szoktasd a szervezeted!


Amit tehetsz:

- Sport, mozgás: Fáraszd le magad fizikailag. Bicajozz, fuss, ússz, kirándulj vagy amihez épp affinitásod van.

- Relaxálás: Ha nem is tudsz elaludni akkor is tudod pihentetni a szervezeted. Feküdj le amikor szoktál és hallgass halk zenét. Lehetőleg ne olyan zenét amitől pörögsz hanem valami nyugtató hatásút (bár nekem a metal és a rock a leghatásosabb :) ). Ez nem olyan hatásos mint az alvás, de valamennyire pihentető. Ha nem arra koncentrálsz, hogy elaludja akkor el is fogsz.

- Vannak altató, nyugtató hatású teák. Ezek nem gyógyszerek, mégis segíthetnek az elalvásban. Természetes anyagok, így nem terhelik a szervezetet.

- Táplálkozás: Figyelj rá, hogy ne fogyassz nap közben sem élénkítő hatású ételeket, italokat. (kávé, kóla, energiaital felejtős!)

2014. jún. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen nyáron, én is sokáig maradtam fenn, aztán hajnalig lestem a plafont, mert nem tudtam aludni. Ha nem tudsz elaludni, akkor ne vergődj, hanem olvass egy kicsit, vagy a te esetedben rajzolj. Nyisd ki az ablakot éjjelre is, a redőnyt ne húzd le teljesen, had menjen be a levegő, mert most már egyre melegebb lesz, akkor meg azért nem tudsz aludni. Próbálkozz meg a zenehallgatással, de ne tök hangosan szóljon meg azért ne Slipknot-ot nyomj be, hanem valami lágyat :D Én pl csináltam direkt egy ilyen "nem tudok aludni, hallgatok zenét" listát, és azt hallgatom. Meg ne számítógépezz éjfélig, én azt szoktam csinálni, hogy 10-kor lekapcsolom, aztán elmegyek fürdeni, és utána tévézek, pl a comedy centralon ilyenkor megy a family guy, nézd azt :D meg szerintem a tévézés jobb, mint a gépezés, mert a tévét már az ágyból nézed, már fekszel és rákészülsz az alvásra. Meg még annyi, hogy próbáld meg kikapcsolni az agyadat, mert biztos te is olyan vagy, hogy pont amikor aludni szeretnél, akkor gondolkodsz el mindenféle marhaságon. Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy megmondom magamnak, hogy nem gondolkodok tovább, és elhelyezkedek valami kényelmes pózba, és már alszok is :) de ha tényleg nem tudsz aludni, akkor kipróbálhatnád az ilyen teákat
2014. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommenteket, ma vettem anyukámmal teát, meg most van mit olvasni, meg korábban le is fekszem, hogy többet olvashassak, és hogy több időm legyen elaludni. Mégegyszer köszönöm mindhármótok tanácsait :)
2014. jún. 27. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!