Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesanyám nem engedi, hogy...

Édesanyám nem engedi, hogy tampont használjak, mert elhiszi, hogy elveszi a szüzességem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval. Eddig betétet használtam. Ezt több okból nem szerettem:

1. Mindig zsebkendőt, WC papírt, stb-t is kellett beraknom, mert egyszerűen a betét nem volt elég.

2. Érdekes indok, de engem nagyon zavart hogy nagy. Az egész csomagolás, a közvetlen nylon csomagolás amiben egyenként a betétek vannak, annyira egyértelmű, hogy az egy betét, míg a tampont el lehet álcázni neadj' isten egy labellós "tokban" is.

3. Éreztem a kellemetlen szagot. Tudom, mindenki fél, hogy mások megérzik, és én is közéjük tartozom. Most abban a korosztályban élek, mikor minden ciki, kínos..

de nem tudok tampont használni!

sokat olvastam erről, kérdeztem a barátnőimet, vagy csak éppen elcsíptem, ahogy erről beszél valamelyikőjük, és így úgy gondolom hogy tévhit az, hogy elveszi a szüzességem.

rákérdeztem anyánál valamelyik nap a boltban, hogy veszünk-e mini tampont. Azonnal, ingerülten rávágta, hogy "nem, mert elveszi a szüzességed!" aztán itthon elmagyarázta a dolgot, szűzhártya, meg kiszakadás, stb. Ez eleve egy olyan téma ami gátlásokat ébreszt bennem és általában elpirulva, de legalábbis szemlesütve reagálok(pedig nem vagyok félénk típus) és éppen ezért nem is nagyon hozom szóba a dolgot itthon, mert ha ilyen "gyanúsan" reagálnék még a végén az lenne, hogy tuti már nem is vagyok szűz, nőgyógyász így meg úgy, brrrr.(persze szűz vagyok:))

Lehet hogy keszekusza lett.

Mit tehetnék?

13/L



2014. jún. 28. 20:35
 1/6 anonim válasza:
35%
Ez butaság. :) A szüzességedet nem tudod úgy elveszíteni, ha tampont helyezel fel, csak ha lefekszel a barátoddal. Attól hogy a szűzhártyád átszakad, még nem veszíted el a szüzességedet, de a tampont nem is kell annyira felhelyezni hogy átszakítsa, éppen csak pár centivel kell beljebb tolni annál, hogy a vége ne látszódjon k! Mond el ezt anyukádnak, vagy akár meg is mutathatod neki ezt a kérdést és alatta a válaszokat. :)
2014. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az első válasz kissé pontatlan:

a szűzhártya a "bejáratnál" helyezkedik el, nem belül...

a tampont teljesen fel kell helyezni, máskülönben kényelmetlen lesz és fájni fog és nem is lesz hatékony

az viszont tényleg igaz, hogy attól, hogy a szűzhártya átszakad, még szűz maradsz, csak onnantól veszted el, ha ténylegesen együtt voltál egy fiúval

bár nem hinném, hogy egy tampontól átszakadna, bár az biztos, hogy szűzen lehet kényelmetlen lesz a fel-le helyezezés

2014. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én lányom lennél, már mennék is Veled tampont venni...

Zsebpénzt kapsz? Ha igen, akkor kénytelen leszel abból venni.

Anyukád rosszul gondolja. És mi van azzal, akinek sportolás miatt szakad el a szúzhártyája? Ez sem ritkaság.

2014. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van édesanyádnak, hogy a tampon átszakíthatja a szűzhártyád, amennyiben szerencsétlenebb vagy. Ez egyéni adottságtól is függ (pl hogy mekkora a lyuk a szűzhártyán). A szűzhártya amúgy tényleg a bejáratnál van.


Viszont ezt az őrültséget ne csináld, hogy wc papírt meg zsepit teszel be még a betétbe, mert azok tényleg alig szívják be a nedvességet, NANÁ hogy bebüdösödsz. Inkább vegyél egy tisztességes éjszakai betétet vagy Tena betétet vagy bármi, ami rendesen magába szívja. És ha gyakran cseréled, amire ezek szerint amúgy is szükséged van, akkor pláne nem lesz büdös.


Az meg, hogy nagy a betét... Most komolyan azzal szórakoznál, hogy labellóba dugdosod a tamponodat? Oké, nagyon fiatal vagy még, de majd meglátod, hogy menstruálni nem szégyen. Most nem mondom azt, hogy full nyíltan menj ki a betéttel a wc-be, de azt azért megteheted, hogy a nadrágzsebedbe vagy egy neszeszerbe teszel egyet és úgy mész ki. Senki se fogja megkérdezni, hogy mi van benne (ha meg megkérdezik, megmondod, hogy betét. Nem te fogsz elpirulni, hanem ők.)

2014. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én most vagyok 23 éves, 12 éves korom óta tampont használok. Nagyon korán, 11 évesen kezdtem el menstruálni, és 1 évig bírtam a betétet. Megértem, hogy viszolyogsz tőle, én is gyűlöltem. Személy szerint az elmúlt 12 évben maximum akkor használtam betétet, amikor (még a fogamzásgátló szedése előtt) borzasztó erős volt a menstruációm, és féltem, hogy ha nem jutok el mosdóba, meghaladja a tampon nedvszívóképességét.


Édesanyádnak nincs igaza. A szűzhártyán találhatóak természetes rések, illetve a mini vagy normál tampon nem elég ahhoz, hogy átszakítsa. Ezt érezni fogod a felhelyezésnél, ha nem tudod tovább tolni, kicsit másik irányba kell próbálkozni. Egyébként a tamponos dobozban lévő használati utasításban ez nagyon jól és részletesen le van írva.


Nem akarlak arra biztatni, hogy lázadj édesanyád ellen, de szerintem csak és kizárólag a te döntésed, hogy betétet vagy tampont akarsz használni, a te tested, a te 1 hét kellemetlenséged, amikor az a fontos, hogy ezt minél kényelmesebbé tedd, és ne kelljen aggódnod a szagokon és azon, hogy netalántán átázol. Én a helyedben vennék egy doboz tampont és kipróbálnám.


Az a kor meg elmúlik, amikor cikinek érzed a menstruációt, csak el kell múlni 16 évesnek. :)


Sok sikert!

2014. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
44%
Hát ha anyukád azt hiszi hogy egy tamponnak farka nő és megdug akkor ....... XD
2015. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!