Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány liter tej kell minimálisa...

Hány liter tej kell minimálisan az egészség és csontozat megőrzéséhez?

Figyelt kérdés

Barátommal ezen vitáztunk, szeretnénk a tejfogyasztásunkat csökkenteni mert nagyon drága az utóbbi időben. Én mondtam, hogy szerintem napi fél liter tej elegendő a csontozat megőrzéséhez, amit a TV-ben mondott is egy szakorvos, mert abban 500mg Ca és megfelelő mennyiségő foszfor van és ami ehhez kell a D vitaminból is elég van benne, arra hogy beépüljön. Az ember 800 mg Ca szükséglettel rendelkezik a csontozata fenntartásához s a maradák 300-at már felveszi a kájákból.


Barátom szerint nagyon tévedek, mert legalább 1-1.5 liter kell, mivel egyre kevesebb a tehéntej Ca tartalma és nemelég a csontokat, de a fogunkba is kell Ca és a tejben levő vitaminok ugyanilyen fontosak meg aminósavak, szóval kell annyi : 1.2 liter naponta. Én eltöprengtem mennyi mindent tud de akkor az orvos miért mondott csak napi fél litert? Kinek van igaza?


2014. júl. 1. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Láttál te már felnőtt állatot a természetben tejet inni?

2014. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

semennyi.


ha a ca-ra gondolsz, akkor fogyassz valamennyivel többet, mint az RDA, ha más vitaminok, akkor hasonlóan.

ha csak ca-t akarsz fogyasztani, ételből, akkor parmezán sajt a leghatásosabb.


az pedig tény, hogy az emberek többsége nem tudja idős korában fogyasztani a tejet, de áthidalható probiotikumokkal.

2014. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem szabad elhinni bármit, amit a neten találsz, tvben mondanak(főleg reklámban), illetve "orvos" mond.
2014. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ÉRTELMES VÁLASZOKAT VÁROK : Az első link pont a tej fontosságát hangsúlyozza ! Olvasd el kisgyerek mielőtt belinkelsz mindent, mert a többi link hiteltelen feminás, nőklapjás cikk :p


[link]


[link]


Az igazság az, hogy ma már számos nemzetközi tudományos munka igazolta, hogy a gyermekkori helyes étkezési szokások - pl. a rendszeres tejfogyasztás - csökkentik felnőttkorban a vastag- és végbélrák kialakulásának kockázatát.


Az igazság az, hogy a tejnek jótékony hatása van a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzésére. A kalcium a tejfehérjékkel együtt, valamint a magnézium és a kálium csökkentik a vérnyomást, míg a tej szfingolipid tartalma növeli a HDL-koleszterin szintet. A CLA csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, a D-vitamin pedig gyulladásellenes hatású, így kisebb az érszűkület előfordulása.


[link]


Czuppon Krisztina, a Semmelweis Egyetem II. számú Gyermekklinikájának dietetikusa arra hívja fel a figyelmet, hogy a tej gyerekkorban különösen fontos élelmiszer, mert míg a növényekből a kalcium mindössze 5-10 százaléka tud felszívódni, addig fiatalkorban a tejből a kalciumtartalmának 60 százaléka hasznosul.


[link]


Kérlek legalább gondolkozzatok mielőtt ostoba gúnyos válaszokat adtok és elriasztjátok, elijesztitek az embereket az egészséges táplálékoktól. Köszi ! :-).

2014. júl. 1. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!