Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A svéd masszás ugyanaz mint a...

A svéd masszás ugyanaz mint a frissítő masszás?

Figyelt kérdés
Mert újságban hirdettek svéd masszázs, és nyakmasszázs tanfolyamot. Érdeklődtem további infóért, és olyan anyagot küldtek e-mailban, amiben meg se említik se a svéd- sem pedig a nyirokmasszázst. Lehet átverés? 40000ft a képzés díja, és 4 alkalom 5 óra (summa 20 órás) Válaszokat köszönöm.

2014. júl. 10. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen,ugyanaz.A bizonyítványomba is úgy van beírva hogy "frissítő(svéd)masszőr". Én egy éves suliba jártam,nem hiszem,hogy 4 alkalommal el lehet sajátítani a szakmát.Anatómia alapos ismerete szükséges.
2014. júl. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen ugyanaz. A svédmasszázs az összes európai stílusú masszázs közös alapja, elsősorban egy masszázstechnika, amit sokféleképpen lehet alkalmazni. Ugyanazzal a technikával tudok neked frissítő vagy gyógyító masszázst is csinálni. A frissítő masszázs mindenekelőtt egy hivatalos elnevezés, amire ki lehet váltani a vállalkozói engedélyt, ami arra utal, hogy ezekkel a gyorstalpaló tanfolyamokkal nem lehet komoly masszőri tevékenységre vállalkozni, és nem állíthatod, hogy bárkit is gyógyítani tudsz, illetve csak egészséges embereket kezelhetsz.


Általában ezek a tanfolyamok tényleg csak arra jók, hogy jogosult vagy kiváltani vele az ipart, és jól meg tudod masszírozni a családtagjaidat. Komoly piacképes tudást ne várjál. Nyirokmasszázsról meg végképp ne álmodj egy 20 órás tanfolyamon 40 ezerért. Nem átverés, csak az értékén kell kezelni. De ha mégis belepréselik a nyirokmasszázst ennyi időbe, akkor már átverésszaga lesz.

Biztos, hogy nyakmasszázs volt odaírva?

2014. júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó!Visszaolvastad amit írtál?? "Ugyanazzal a technikával tudok neked frissítő vagy gyógyító masszázst is csinálni" UGYANAZZAL!!! Akkor nem ugyanaz a frissítő meg a svéd????
2014. júl. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
elvégeztem a svédmasszázs tanfolyamot, most éppen a nyirokmasszőrit végzem.
2019. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!