Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon mi a különbség 2db...

Vajon mi a különbség 2db Voltaren Dolo és 1 db Cataflam között? Hatóanyaguk ugyanaz (Diclofenac), csak épp az előző 25 mg és vény nélkül adható, úgy az utóbbi 50 mg és vényköteles.

Figyelt kérdés
2014. júl. 13. 06:08
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

A Cataflam a legerősebb ilyen tekintetben, nem veszélytelen, ezért is vényköteles. Itt olvashatsz bővebben:

[link]

[link]

2014. júl. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Az adagolás különbözik. Egyébként azon kívül szerintem más nem, max a vivőanyagok.
2014. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha beveszek 2 db Voltarent, akkor ugyanott vagyok, mintha bevettem volna egy db Cataflam-ot, nem? Legablább is a logika ezt diktálja:)
2014. júl. 14. 07:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De. Ugyanott vagy. Nekem gyógyszerész mondta azt amit írsz.
2015. jan. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
59%
Nekem 2 napja borzalmasan fáj a fogam...aludni nem bírok és csak szerdán fogad a fogorvos... Cataflamot "eszem" már 2 napja de semmi hatása. Ahhoz képest,hogy állitólag nagyon erős gyógyszer, nekem nem enyhíti a fájdalmamat.
2015. máj. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Két éves a kérdés, de így átláthatóbb lesz:

1 db Voltaren Dolo: 25 mg diclofenac

1 db Cataflam Dolo: 25 mg diclofenac

1 db Voltaren: 75 mg diclofenac (vényköteles)

1 db Cataflam: 50 mg diclofenac (vényköteles)

2016. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Az előttem levőnek: a Cataflam nemcsak állítólag erős. 50 mg diclofenacot tartalmaz egy tabletta. A Neodolpasse nevű infúzió 75 mg diclofenacot, de azzal már közvetlenül műtét után szoktak fájdalmat csillapítani.
2016. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: lehet hogy műtét után azt adnak de valahogy eddig nemigazán találkoztam olyan emberre akinek túlsokat használt volna.
2016. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Biztos, hogy van különbség és valószínűleg a a segédanyagok arányai miatt is. Én nem szedek sűrűn gyógyszereket, de ezt a két említettet, ill. max algopyrint ill reasecet, ha szükséges.

Voltaren filmtablettát vehetek be 6ot is(és sztem cataflamból mégtöbbet),akkor sem múlik el a fájdalom a lábamban, ha megrándul esés sportolás közben/után, max fejfájásra szedem .Szemben a lágy kapszulájú voltarennel, ami kb 2 óra alatt sokszor teljesen elmulasztja a fájdalmam, ami néha már több napja gyötör.

Egy dolog, hogy mit tartalmaz(milyen segédanyagokat tartalmaz és annak mi az aránya) és egy másik, hogy arra szervezeted hogy reagál, ill mennyi szívódik fel.

2016. szept. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!