Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig véd a tetanusz oltás? SOS!

Meddig véd a tetanusz oltás? SOS!

Figyelt kérdés
A párom éjszakás volt és kiküldték valamiért, a sötétben pedig belelépett egy rozsdás szögbe, ami beleállt a talpába. Délután rendel csak a háziorvos, de pár évvel ezelőtt járt már hasonlóan, akkor nem volt nála oltás, csak egy napra rá, amikor elindult a csík.. :( azt tudom, hogy anno ilyen 18-19 éves lehetett, amikor végül megkapta ezt a tetanuszt, most 25, akkor ez még hatásos? Persze mindenképpen elmegy és kér újat, csak érdeklődnék.
2014. júl. 15. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
5 évig véd. Jobb ha elmegy orvoshoz.
2014. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Dehogy véd öt évig.

Egy évig ad védettséget, egy év után ha történik valami meg kell ismételni.

A fiam anno minden évben kapott :) /jó gyerek volt/

2014. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 évet mondott az orvos. De az már mindenképp lejárt, szóval...
2014. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 2-es!

Ez nem így van, ahogy te leírod.

Ugyanis átlagosan a tetanusz elleni oltás 5, de akár 10 évig is ad védettséget. Akkor kell ezen időszakon belül ismételni az oltást, ha olyan baleset történt, tehát a baleset, sérülés súlyosságától, körülményeitől függ.

Sőt, gyerekek bizonyos idősen ma már kapnak is ellene eleve védőoltást.

Most lehet a te gyereked azért kapott minden évben, mert még kicsi, tehát még a kötelezőket sem kapta meg mind, tehát neki még nem alakult ki úgy a védettség, mint egy felnőtt ember esetében.

De egy felnőtt ember esetében 5-10 év, amíg véd a tetanusz, de ha az orvos úgy ítéli meg, akkor ezen időszakon belül is beadja.

Úgyhogy kérdező, inkább menjen el orvoshoz a párod, és majd az orvos mérlegel, hogy kell-e vagy sem. De általában 5 év után már szoktak adni.

A férjem is eléggé vonzza a baleseteket és az együttlétünk 9 éve alatt volt párszor balesetin, de ha nem telt le az 5 év vagy nem volt olyan a sérülés, akkor nem adtak neki újat.

2014. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly ősszel voltam tetanusz oltás miatt orvosnál, nekem is öt évet mondtak, és a sérüléstől számítva 24 órán belül kéne megkapni. (Én mondjuk 48 órán voltam csak belül, az egyik doki azt mondta, az már nem jó, a másik szerint igen... szóval azért minél hamarabb, annál jobb). A "csík" az vérmérgezés/bakteriális fertőzés jele, de nem a tetanuszé, mert a tetanusz hosszabb ideig lappang, ezt csak tisztázásképpen.
2014. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!