Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nekem mindig is remegett a...

Nekem mindig is remegett a kezem, sőt inkább az ujjaim, vagy mindkettő. Soha nem ropogtatom, nem vagyok ideges, még csak 14 éves vagyok. Szüleim nem akarnak orvoshoz vinni, mert "a gyógyszer rossz". Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2014. júl. 15. 21:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Osztálytársam folyton ropogtatja,neki semmi baja nincs irigylem is e témában.
2014. júl. 15. 21:03
 2/4 anonim ***** válasza:

És mi a baj? Kismértékű kézremegés nem gond, lehet, hogy sovány vagy, akkor erősebben jelentkezik. Illetve létezik öröklött változata (esszenciális tremor), ez ellen nincs mit tenni, de úgy tudom, ez kifejezetten erős remegés. Bár gyógyszerre kezelhető.

Lehet a háttérben szorongás is. Ekkor egy pszichológiai vizsgálat azért javasolt, ez még nem gyógyszeres (nem is írhat fel gyógyszert). De csak ha erős a kézremegésed és akadályoz, pl. nem tudsz tőle írni. Addig nagyjából normális.

2014. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ha mutatok valamit valakinek,egyből mondja hogy mitől remeg az ujjam,ha mutatok valamit telefonon a haveromnak mondja hogy mitől remeg a kezem.Egyszerűen idegesítő,nem mondom hogy nem bírok vele élni de sokkal jobb lenne nélküle.
2014. júl. 20. 19:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg az,ha csak én venném észre és másoknak fel se tűnne,akkor közel sem zavarna ennyire.Amikor mondtam szüleimnek akkor is egyből mondták hogy csak én veszem észre,de sajnos már többen is mondták a környezetembe
2014. júl. 20. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!