Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha orvosi vizsgálatnál valaki...

Ha orvosi vizsgálatnál valaki szervezetében füvet találnak de azt legálisan szívta el akkor attól megbüntethetik?

Figyelt kérdés
Úgy értem ezt, hogy tegyük fel, hogy valaki kint volt Hollandiában és ott ugye legálisan füvezett amíg ott volt. De utána hazajön és Magyarországon egy vizsgálatnál füvet találnak a szervezetében, de tudja bizonyítani, hogy Hollandiában szívta akkor nem számít bűnösnek?

2014. júl. 21. 15:10
 1/5 anonim válasza:
Hogy mutatják ki a füvet?
2014. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A hazai szabályozást nem ismerem, s azt sem tudom, hogy a füvet mikor lehet kimutatni.

Ami biztos: külföldön is vonatkoznak rád a hazai törvények. A holland lehet megengedi egyes drogok élvezetét, de neked a magyart is be kell tartani. Ha a hazai szabályozás tiltja, akkor teljesen mindegy, hol került a szervezetedbe.

2014. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mindig az adott ország törvényei az érvényesek. Hiába ott szívtad ha itt vizsgálnak és kimutatják. Max enyhítő körülmény lehet.
2014. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szépen le lett húzva a teljesen helytálló válaszom. Remélem nem téveszti meg a kérdezőt. Teljesen mindegy, mit enged meg más ország törvénye, ha a magyar tiltja.
2014. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ilyen egyszerű a helyzet. Van olyan büntethetőséget kizáró ok is a Btk-ban, hogy "jogszabály engedélye". A Holland jogszabály meg engedélyezi. Ha a külföldi, és a magyar törvény ELLENTMOND, akkor lehet mégis csak a külföldié az elsőbbség. Azon kívül a társadalomra veszélyesség kérdése is felmerül a Btk általános részének 4.§ (2) bekezdése szerint.


"(2) Társadalomra veszélyes cselekmény az a tevékenység vagy mulasztás, amely mások személyét vagy jogait, illetve Magyarország Alaptörvény szerinti társadalmi, gazdasági, állami rendjét sérti vagy veszélyezteti."


Nézzétek, minket is ezzel riogatott gimiben az ügyész, hogy még Hollandiában se merjünk füvezni, amúgy meg ez egy jó kis jogi egyetem szemináriumos csemege kérdésfelvetés, de a gyakorlatban senkit nem fognak megbüntetni, mert Hollandiában füvezett. nyugi.

2017. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!