Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon van esélye...

Magyarországon van esélye abban, hogy a közeljövőben bevezetik az aktív eutanáziát?

Figyelt kérdés

A nagyanyám most halt meg, májrákban, 9 hónapot szenvedett, iszonyatos kínok között halt meg. Nagyon kivagyok és gyűlölöm az összes rohadt magyar orvost. Dühít, hogy a XXI. században ezt egy elvileg művelt, nyugati kultúrában még meg lehet tenni.


Ha a szeretett kutyámmal történne ilyen és hagynám, vagy csak csillapítgatnám a fájdalmait, akkor állatkínzó volnék, igaz? Ha egy emberrel teszem ezt, akkor pedig humánus vagyok?!


Szerintetek csak a kormány csak azért, nem meri bevezetni, mert a katolicizmus dudva módon elterjedt az országban és mindneki lelkén uralkodni próbál?


Köszönöm a normális válaszokat előre is.



2014. aug. 7. 17:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, egész éjjel virasztottam.


* az abban helyett annak

2014. aug. 7. 17:49
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nincs esélye.

És nem azért, mert hihetetlenül el lenne terjedve a katolicizmus az országban, hiszen az eutanázia aktív VAGY passzív formáját a lakosság többsége támogatja.

Hanem azért, mert egyszerűen bepenészedett gyökerekből áll a kormányunk, ennyi... Az ő világképüktől ez messze áll... Mehet a lepontozás...

2014. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tavalyi [link]
2014. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Van aktív eutanázia, csak nem legális. Erről nem az orvosok tehetnek, tehát fölösleges őket szidni.

Egyébként igazad van, csak sajnos mi kicsik vagyunk ahhoz, hogy ezen változtatni tudjunk.

2014. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontozlak le. És köszönöm a válaszodat.
2014. aug. 7. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Soha sem lesz olyan orvos,aki támogatná az aktív eutanáziát.

Ez lelkiismereti kérdés és nincs köze a valláshoz. Mo. nem tartozik a mélyen vallásos országok közé.

Egyébként a betegnek joga van visszautasítani a kezelést, és utána csak fájdalomcsillapítás történik.

2014. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
eutanázia van magyarországon is, csak nem verik nagydobra, ill ha kiderül, akkor meghurcolják az orvosokat. 1-2 éve volt, hogy az uzsokiban a végstádiumos rákosoknak(akiknek tényleg nagy fájdalmaik voltak és napjaik voltak hátra) adtak kicsit több morfiumot, hogy elaludjanak. abból is nagy botrány lett, pedig nem csináltak rosszat.
2014. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os: Magyarország nagyon is a mélyen vallásos országok közé tartozik, különben a katolicizmus nem hódítana úgy teret, ahogy az utóbbi pár évben tehette. A dependens, birka emberek - mint amilyenek a magyarok is, kevés kivételtől eltekintve - mindig elvárják a vezetést is meg a zsarnokoskodást is felettük. A vallás pedig minkdkettőre kiváló. És mint tudjuk, a katolicizmus mélyen elítél az abortuszt is meg az eutanáziát is.


Lesz és van is olyan orvos, ki képes felfogni, hogy van, amikor a szenvedéseknek véget kell vetni. Csak ők a stupid törvények szerint jelenleg gyilkosnak minősülnek.


Az aktív eutanázia normális országokban létezik. Náluk a legalacsonyabb a katolicizmus - és bármiféle idióta vallás - ereje és hatása.


Ha nem vette volna észre senki, TEGNAP halt meg hosszú kínok után a nagyanyám. Talán jogos a haragom, hogy ennyi szenvedés puszta látványa miatt is ki vagyok bukva az orvosokra, nemde?

2014. aug. 7. 19:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 7. 19:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető humanizmus, hogy nem hagyjuk szenvedi azt aki meg akar halni.

Az abortusz legális, de ha egy felnőtt ember, aki halálos beteg és szenved, meg akar halni, na annak nem lehet segíteni. Én ezt nem értem.

Vallásos vagyok, nem keresztény, de ezt végtelenül barbár dolognak tartom.


Aki meg akar halni, szabadulni akar a fájdalomtól és szenvedéstől, annak kötelességünk segíteni.


Arra, hogy nincs most aktív eutanázia, arra az utókor úgy fog tekinti, mint a sötét középkorra.

Szerintem mostanában erre nincs esély, szélső jobber kormány van. Diktatúra épül, nem szabadság.


Ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy egy szerettem beteg lenne és nem lenne más választás, akkor én a halálba segíteném. Még a büntetőjogi felelősséget is vállalnám. Vannak erkölcsi dolgok, amik felülírnak mindent.

2014. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!