Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az A vitaminból mennyi számít...

Az A vitaminból mennyi számít soknak naponta, hosszútávon? Ti mennyit szedtek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A vitamint az ajánlott mennyiségen felül nem kéne szedni, mert zsírban oldódó vitaminként halmozódik.


"A vitamin: túladagolása talán a legtöbb veszéllyel jár az összes vitamin közül. Tünetek: fejfájás, szédülés, étvágycsökkenés és bőrkiütések. Nők esetében a menstruációs ciklus irregularitása (szabálytalansága). Továbba gyakori a májkárosodás. Az A vitamin erősen teratogén vagyület, aminek következtében terhes nők nem szedhetik, pláne nem nagyobb mennyiségben, mert a baba születési rendellenességekkel születhet. Magas dózisban ugyancsak növeli számos rákos elváltozásra való hajlamot." forrás [link]

2014. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, ezért tettem fel a kérdést... Ami az volt, hogy mekkora mennyiségtől számít károsnak, ha valaki hosszútávon szedi.
2014. aug. 13. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!