Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Abbahagytam a fogamzásgátlót...

Abbahagytam a fogamzásgátlót és újra nagyon pattanásos a bőröm. Kinek mi vált be? Milyen orvosokhoz forduljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13-14 éves korom óta szenvedek a pattanásoktól,akkor jártam bőrgyógyászhoz , több féle krémet felírt se semmi nem volt hatásos. Végül egy gyógyszert írt fel amit 1-2 hónapig kellett volna szednem 1 hétig szedtem és akkoriban anyukám abbahagyatta velem, mert utána nézett és durva mellékhatásokat írtak a gyógyszerről ( nálam szerencsére nem jött ki semmi és 1 hét alatt viszonylag szép is lett a bőröm..de sajnos csak 1-2 hétig maradt olyan) 17 éves koromban elkezdtem fogamzásgátlót szedni ami eléggé rendbe tette az arcbőröm, de fél éve abba kellett hagynom a szedését és 2 hónapja eszméletlenül tele lett az arcom megint pattanásokkal. Szeretnék egy teljeskörű kivizsgálást csinálni, hogy nem e valami belső bajom van. de nem tudom milyen orvosnál kezdjem vagy miket érdemes megvizsgáltatnom. Valaki tudna nekem segítséget adni? Esetleg ha valaki szedett gyógyszert pattanásokra volt valami mellékhatása? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 29. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Zineryt!!! Most nincs lehetőségem sokat írni..de mindenképp olvass utána itt neten, legjobb amit el tudsz képzelni!!
2014. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Bőrgyógyász OK, meg a tüneti kezelés, de endokrinológus is szóba jöhet, mert ugye a hormonok okán lehet.

De a anti-androgént hosszú távon nem javaslok a lehetséges súlyos és visszafordíthatatlan mellékhatásai miatt. (külső agydaganat)

Engem a bőrgyógyász 'A'-vitamin kúrával kezelt volna, amihez rendszeres vérkép kontroll kell. Van az 'A'-vitaminnak a carotin elővitaminja, de az nem valószínű hogy segít. - (Max. soktól szép sárgás lesz a bőröd.) Én kihagytam a bőrgyógyászt, és olyan vitamint szedtem, (DM-ben is van, vagy neten is rendelhető) amiben kifejezetten 800ug (mikrogramm) RE egységben van, az a napi 100% WHO adag. Amit durván túlléptem és az összes melléhatását élvezhettem mint szemromlás, csontritkulás,... De nem kell max. csak kis ideig túllépni a 100%-os napi adagot, és akkor se többszáz%-al mint jó pár hónapig volt hogy megtettem. De a 2×-es adag 2-hétig simán belefér szerintem. Zsiradékkal szívódik fel jól, ill. D3 és E vitaminnal. Viszont olyan vitamint ajánlanék amivel nem adagolsz túl más vitaminokat feleslegesen, főleg nem a nyomelemeket. Szerintem ez a legkézenfekvőbb megoldás, főleg míg nem kapsz időpontot a dokikhoz. De szerintem a rövidtávú enyhe túladagolás - a szervezet telítése (máj) után a hosszútávú 100% szinten tartással javulhat a bőröd, de ha ez kevés, még mindig szedhetsz rá valami gyógyszert, de a megfelelő kevésbé túladagolható formában lévő vitamint is felírja a bőrgyógyász.

Semmi pánik:)


Nekem most pl. szteroid infúziótól lett pattanásos a bőröm, ugye az is hormon. De amikor fito-ösztrogénnel megzavartam a hormon egyensúlyom (nem változókor:S - <30), akkor is pattanásos lettem.


Sok sikert!

2014. aug. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sotret-et ajánlom.
2014. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!