Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SEGÍTSETEK!? Allergia asztmám...

SEGÍTSETEK!? Allergia asztmám van. Most befújtam a pumpát, de még mindig nagyon nehezen kapok levegőt? Folyt lent

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Elég stresszes is mostanában,de ez most még jobban megijeszt hogy befújtam a buventol easyhealert (korábban segitett) de most az sem segít, olyan mintha légszomjam lenne, nem tudok mély levegőt venni, talán 10 perc alatt 1x. nagyon nagyon rosszul érzem magam ez miatt, félek a fulladástól, halálfélelmeim vannak ez miatt főképp. 4napja szúr a szívem is, állítólag pánikroham.de a nehéz mély levegővétel még rosszabb olyan mintha egy adott ponton nem menne tovább a légzésem. ahogy veszem a levegőt / vagy felállok stb akkor szúr be a szivem(tüdőm?) nem tudom. Ma vettem magne b6 álom kapszulát, de szerintem nem sokat fog segiteni. Kihívjam a mentőt???:(((vagy túl élem mély levegő nélkül is??

2014. szept. 1. 20:46
 1/3 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem odaírni, hogy az orrom is elvan dugulva állandóan, hiába fújom ki ugyan úgy elvan dugulva( az erek miatt gondolom) ez által még rosszabb .. segítsetek :(
2014. szept. 1. 20:48
 2/3 Kései Sirató ***** válasza:

Igyál Kálcium injekciót. Szerezz valamilyen maszkot, vagy gézt, hogy éjszaka tudd használni, és szűrt levegőt tuidj belélegezni.

Szerencsére az eső sokat javít azért a helyzeten.

Súlyos esetben - ha az orvosod is így ítéli meg - irass fel Diprofos injekciót , 1 ampullát beadatsz és elég 2 hónapig, és nagyon lecsökkenti, én minden évben beadatom magamnak.

Ezenkívül: párologtató van-e a lakásban? Szerezz be egyet, az is nagyon jó, ha nincs, akkor kamillás inhalálás. Megfőzöl egy fazék kamillát és teszel bele egy kanál sót és azt lélegezd be 10 percig lefekvés előtt. Mindezt egy lepedő alatt és pizsamában, hogy egyből tudjál aludni menni utána és ne fázz meg..

2014. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod!

Amióta az eszemet tudom, allergiás vagyok, és allergiás eredetű asztmám van...

A házi doki felíratott nekem egy Aerius 5mg filmtablettát. De még ezt se merem használni, állítólag többet árt, mint használnak ezek az allergiás gyógyszerek :(

bár tény hogy eddig nagyon ritkán szedtem gyógyszert...

Gondolom ezt az injekciót már nem érdemes beadatni magamnak,vagy még szeptemberbe is van ez a szezon??

Ja és orrsprayt használok, anélkül nagyon elvan dugulva az orrom :( de azt olvastam hogy ezek is egy idő után ártanak csak..jelenleg otrivin allergia orrsprayt használok.

Ha ráérsz, kérlek irj itt vagy privibe

2014. szept. 4. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!