Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Enyhe pajzsmirigy-alulműködésr...

Enyhe pajzsmirigy-alulműködésre melyik a legjobb gyógyszer? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A TSH-m 4,4 nIU/ml a referenciatartomány 0,27-4,2; tehát enyhén alulműködik a pajzsmirigyem (a lelet helyességét többször ellenőrizték, és egyre magasabb TSH jött ki, ami nem jó jel). Az elsődleges panaszom a hajhullás, voltam már mindenhol, fogászat, vérvétel, nőgyógyász, és a legutóbbi állomás az endokrinológus volt. Minden más lelet negatív. Az endokrinológus viszont nem akar gyógyszert adni nekem, mondván, hogy a pajzsmirigy-alulműködés 10-es, 20-as TSH-nál kezdődik; azt mondta, hogy egy májusi megfázás miatt kezdett el hullani a hajam februártól (igen, nem sok logika van benne...) Háziorvosom hajlandó gyógyszert felírni, viszont nem tudom, melyik lenne a legjobb, lehető leghatásosabb gyógyszer, a legkisebb mellékhatásokkal, ehhez kérem a segítségeteket. Nem szeretnék olyan gyógyszert szedni, amiről nem tudom, micsoda. Előre is köszönöm.

2014. szept. 8. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Húúú, ki tudja, hogy mit takar az enyhe? Én is azzal indítottam, egy évvel ezelőtt, de mára oly fokban sorvad a pajzsmirigyem, hogy napi 150 mikrót szedek a pótlásból. Levotiroxin hatóanyagú tablettát kell szedned majd, ami pótolja a hiányzó hormont. Általában életed végéig kell szednem, hacsak nem átmeneti pajzsmirigy problémád van. Szülés után, vagy gyulladás miatt. Nincs különösebb mellékhatása, ugyanazt fogod gyógyszerbe kapni, mint amit a pajzsmirigy termel. Nem hasonlót, hanem ugyanazt. Három fajta gyógyszer van forgalmomba. L-thyroxin, Euthyrox, Letrox. Mellesleg a gugli a barátod, ott is találsz gyógyszerismertetőket, felsorolva a legkisebb mellékhatásokkal együtt.
2014. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!