Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbeteg vagyok, amit 2...

Pánikbeteg vagyok, amit 2 hete diagnosztizáltak. Azóta állandóan rosszul vagyok, suliba egyszerűen nem bírok megmaradni. Szerintetek jobb lenne, ha magántanuló lennék egy kis időre? 10. es vagyok

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azzal nem oldanál meg semmit, csak elfutnál a bajok elől. Az lenne a legjobb, ha keresnétek magadnak egy olyan pszichológust/pszichiátert, pénzt, időt, energiát nem sajnálva, aki végez direkt pánikbetegeknek pszichoterápiát.

Ha ezt most nem oldod meg, nem fog elmúlni magától. Elmész magántanulónak- és aztán? Ha tovább tanulsz, azt nem tudod magánúton megtenni. Ha dolgozni fogsz, valószínűleg nem fogsz egyedül dolgozni. Ha akkor újra előjönnek a tüneteid, akkor újra megkeseríti majd az életed, és egy csomó olyan dologból kimaradnál addig, amit nem kellene kihagynod, ha most kezelteted magadat. Szerintem egy próbát biztosan megérne.

2014. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek először pszichológushoz, bízom benne, hogy segíteni fog. Most csak egy pici időre szeretnék magántanuló lenni, max. 1-2 hónap, amíg nem lesz javulás a pszichológus és a gyógyszerek által (B vitamin komplexust szedek. Már a suli gondolatától is rosszul vagyok. Pedig szeretem az osztályt, a tanárokat, jó tanuló vagyok, egyszerűen az a bajom, hogy már 2-szer is rám jött a suliban a rosszullét. Ebben a tanévben 2 napot bírtam menni...hétvégén már semmi bajom nem volt, ma bementem, hát kb. 20 percig bírtam, hiába próbáltam uralkodni magamon, mély levegő, stb.
2014. szept. 15. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha sikerül kideríteni, hogy mitől jött rád a rosszullét, akkor egy lépéssel már közelebb leszel. Szerintem kérd majd ki a pszichológus véleményét a dologban, aztán majd ő megmondja, hogy esetleg jó ötlet-e ez a magántanulósdi. Lehet, hogy az iskolába járás a terápia része lesz, nem tudom. Mindenesetre látszik, hogy nagyon szeretnéd a gyógyulást, biztosan sikerülni fog!
2014. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, addig még maximum anyukám leigazolja, mert így pont 3 nap. Még csak 2 hete tart ez az egész, de már nagyon elegem van belőle, rettenetesen hiányzik a "régi életem". Mikor még minden pillanatban mosolyogtam, nevettem, boldog voltam...és nem azon paráztam, hogy mikor tör rám ez a borzalom:(
2014. szept. 15. 23:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a pszichológussal, hogy hogy legyen. Vannak, akik hosszabb ideig betegek, és őket leigazolja az orvosuk.
2014. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Az okot kell megszüntetni, ami miatt pánikbeteg lettél. Az nem csak úgy leesett az űrből, hanem valami okozta, okozza.

Hogyha ez a dolog kiderül, hogy mi miatt lettél pánikos, akkor az egy fél gyógyulás. A másik felét sem a pszichiátereknél kell keresni, hanem saját magadban. Vitamin szedése jó dolog, de nyugtató szedése nem megoldás, sőt hozzászokás, még több és még több kell belőle, a végén zombivá válás...

2014. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerdán voltam pszichológusnál, ő azt mondta, hogy ha úgy érzem, legyek magántanuló, most folyamatban vannak a papírok intézése, stb. Az okot még nem találtuk meg, de már van rá gyanú. Remélem jövő héten kiderül.
2014. szept. 19. 15:03
 8/11 anonim ***** válasza:

6-osnak

Ha ez ilyen egyszerű lenne.

Először is egy csomó esetben nincs semmiféle oka, legalábbis abban az értelemben, amire te gondolsz. Ami van: genetikai ill. szervi, ezeket meg jelenleg nem lehet megszüntetni. Kb mintha azt mondanád: először azonosítsuk be, hogy Mari néni miért magas vérnyomásos, aztán ha ez megvan (nincs), akkor szedje már össze magát is elmúlik (nem múlik el).

Amire te célozgatsz ("lelki" ok, trauma, rossz emlék stb) még ez sem ebben a formában fordul elő azoknál, akiknél ilyesmi egyáltalán azonosítható, hanem egy meglehetősen bonyolult folyamat eredményeként, amit stressznek hívnak, hónapok-évek alatt alakul ki azoknál, akik erre hajlamosak, úgy hogy eleinte észre sem venni. Tehát ez olyan mélyen beágyazódik, hogy nem úgy van már aztán, hogy csak kihúzzuk, mint egy rossz fogat.

kérdező

Mi lett? Gyógyszert szoktam ajánlani, de elég fiatal vagy. Megpróbálhatod viszont a Sedacur Forte-t.

2014. dec. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak most látom a válaszod, utolsó. Sajna azóta is küzdök a dologgal, magántanuló vagyok, a félévi vizsgáim szépen sikerültek, 4,4-es átlagom lett. Pszichoterápián vagyok, gyógynövényes gyógyszer, meditáció, relaxáció.. nagyon lassan, de javulok. :)
2015. márc. 5. 06:57
 10/11 anonim válasza:

Bár én nem pánikbeteg vagyok hanem más bajom van (h úgy mondjam) úgyhogy tudom mit érzel,és kitartást! :) Egyébként (az én "bajomnál" így van) a gyógyszer nem feltétlenül végleges megoldás. Vissza lehet vele fogni de nem véglegesen. (ezzel nem azt mondom h ne szedd :D )

Én lélekgyógyászhoz (vagy valami ilyesmihez :DD) járok,bár nem is olyan sok ideje (kb 3 hónapja) és már javultam. Úgyhogy kitartást! :)

2015. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!