Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden nap 1x híg széklet,...

Minden nap 1x híg széklet, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit meg vagyok ijedve. Nincs hasmenésem (gondolom ez azt jelenti, hogy folyton járnék a wc-re) De ami aggasztó, szinte 90%ban csak híg a székletem. Nem túl vizes,csak nem kemény. Ez jelenthet egészségügyi problémát? :( 2 Hónapja szedtem Fronmild antibiotikumot, és most a fogorvos írt fel Dalacin antibiotikumot. De olvastam, hogy halálos kimenetelű is lehet még 2 hónap után is az antibiotikumok mellékhatása (Gyakori hasmenés) Bár nekem hasmenésem nincs,de ez eléggé beparáztatott most. Be se merem szedni a Dalacin-t. :S Nyugtassatok meg kérlek

18L



#folyósszéklet
2014. okt. 10. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az antibiotikum után nem állt helyre a bélflórád. Mindenképpen szedned kellene probiotikumot, mindenki másra esküszik, nekünk a Lactiv vált be. Ha napi 1x van székleted, akkor ne aggódj, nem fogsz meghalni. A gyakori hasmenés az azt jelenti, hogy valaki napi 6-7-8-10-szer megy wc-re, nem marad meg benne a folyadék, nem pótolja, és kiszárad. Nyilván ez a te esetedben nem áll fenn. Ha a fogadra kell az antibiotikum, akkor kezdd el beszedni, és mellé egyél olyan kefirt, joghurtot, amiben élőflóra van, szedd a probiotikumot, és ha úgy érzed, hogy nagyon megy a hasad, akkor menj vissza mindenképpen az orvoshoz.
2014. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod, megnyugtattál egy kicsit.

Akkor hétfőtől elkezdem szedni az antibiotikumot a fogamra, mellé valami élőflórás joghurt.(Most fáj kicist a hasam:S)

Mikor beszedem az összes antibiotikumot, utána szedjem a probiotikumot?(háziorvosom normaflore-t ajánlott)

Ja és még valami. Küldenék egy képet, ilyen vérvizsgálatokra küldött el a házidoki. (Mondtam neki, hogy híg a székletem sokszor)

[link]

Azt mondta nincs semmi gond,csak elővigyázatosság...

2014. okt. 10. 13:39
 3/8 A kérdező kommentje:

csak sajnos fogalmam sincs mik ezek , amiket oda írt.

a másik az, hogy enni is alig birok..

2014. okt. 10. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezeket írják oda szinte mindenkinek, nekem is ezek voltak.

Nyugodtan szedd a Dalacint és minden nap egyél meg egy élóflórás natur joghurtot míg szeded a gyógyszert, persze utána sem árt.

Nem kell túlaggódni a dolgot, nekem hosszú évek óta hígabb a székletem, illetve nem olyan kemény hurka, és még élek. :-)

2014. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normaflort a gyógyszerrel egyidőben szedd.
2014. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !! <3
2014. okt. 10. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Jaaj nagyon régi a kérdés, de végül segített neked a Normaflor vagy valami?

Nagyon hasonló helyzetben vagyok, csak én neü szedtem előtte gyógyszert, de híg a székletem és nem kell gyakran mennem, napi 1 vagy 2.. nem tudom mi lehet

2020. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tényleg régi, nem is emlékeztem már rá :) azóta jó pár antibiotikumon túl vagyok.. hát óvatosan ám ezekkel az antibiotikumokkal, mert olyan baktériumokat is kiölnek, amik már nem telepednek újra vissza soha többet, pedig azok kellenének. Egyébként hogy utólag szedheted e, azt nem tudom, nekem is van probiotikumom, szerintem a legegyszerűbb ha rá kérdezel a patikusnál. De vegyél sok élőflórás joghurtot, az helyre rakja a bélrendszered
2020. júl. 13. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!