Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet attól bajom hosszú...

Lehet attól bajom hosszú távon, hogy minden éjjel vattával dugom be a fülemet?

Figyelt kérdés
Már sok éve csinálom, mert valami zavaró morajlást hallok. Próbálkoztam már a gyógyszertárban kapható füldugóval, de az egy idő után egyszerűen "kimászik" a fülemből és minden éjjel elhagyom. Az utóbbi időben sokat viszket a fülem, néha hallok benne valami "percegést". Most pár napja meg elkezdett érzékeny lenni az állkapcsom. Ha nagyra nyitom a szám, akkor hallok a fülemben valami hangot, sercegést, pattanást, zizegést. Milyen bajt okozhat ez a mindennapi vatta használat? Sajnos nem tudok róla leszokni, már rutinná vált, nem bírom a morajlást megszokni.
2014. okt. 20. 13:04
 1/8 csabika1971 ***** válasza:

Nem hiszem az éjszakai vattázástól lenne most bajod. Inkább huzatot kaphatott ettől függetlenül. A biztonság kedvéért nézesd meg az orvosoddal.

Az éjszaki alvás szokásodtól pedig nem hiszem, hogy bármi egészségi gondod lehetne, még hosszútávon sem.

2014. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából a vattaszöszökre gondolok, hogy esetleg lerakódnak, bejutnak a hallójáratba. Hallottam olyanról, hogy egy nőnek nagyon fájt a feje hosszú ideje és nagyon nehezen kiderült, hogy vattaszösz volt mélyen a fülében.
2014. okt. 20. 13:25
 3/8 csabika1971 ***** válasza:
Ja. Ez lehet. Ezért kell ilyen célra műszálas helyett, steril vattát használni (nincs kallódó veszélyes külön szál), de azt hittem ezt te is tudod.
2014. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom mire gondolsz, nem használok műszálast, nem is tudom lehet -e még egyáltalán olyant kapni. Régen tényleg volt ilyen, de semmire nem volt jó. Na mindegy, ettől független néha érzek és hallok furákat a fülemben. Arra is gondoltam, hogy nem-e betömködöm a fülembe a fülviaszt ezáltal és esetleg egy idő után eldugul. Persze mosom a fülemet, mielőtt ez a vád érne, hogy nem ,csak mondjuk ami kifelé jönne, azt befelé tömöm. Egyszer gyerek koromban elvittek fülmosásra, mert örökké piszkáltam a fülemet vattapálcával és végül úgy eldugult, hogy nem hallottam szinte semmit.
2014. okt. 20. 13:47
 5/8 csabika1971 ***** válasza:
Mondom, menj orvoshoz. Ő minden kérdésedre tud majd felelni, és füljáratod is megtudja majd nézni nincs-e eldugulva.
2014. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább menj el orvoshoz. Ha megszűnik a probléma, biztos nem érzed majd szükségét. Egyébként a morajlás az belső vagy külső hatás? Mert ha csak te hallod, akkor az is tünet, és nem is igen segít rajta, ha betömöd a füled.

Egyébként lehet tőle bajod, állandóan a füldugó, fülhallgató sem jó, ugyanis a hallójáratnak szellőznie kell.

Felszaporodhatnak a bacik, aztán olyan ronda betegséget kapsz, hogy talán végre belátod, hogy orvoshoz kell menni. Bár egyszerűbb akkor kezelni, amikor még kisebb a gond és nem a hallásod a tét.

2014. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tényleg rászánom magam és megnézetem, bár elég nehezen bírok orvoshoz menni, de fogok rá időt szánni. A fentiek mellett én is gondoltam a szellőzésre is, hogy azért sem jó hosszú távon. A morajlás létezik, nem a fejemben van. Pár éve épült az elkerülő a város mentén, valószínűleg annak a rezonanciáját hallom. Sajnos pont egy olyan mély frekvencia, amit éppen, hogy hallani, de nekem zavaró. A vatta tompítja. Nekem amúgy is nagyon jó és érzékeny a hallásom, ráadásul zenélek is, a lepkefingot is meghallom. Ezt tényleg nem szeretném elveszíteni.
2014. okt. 20. 14:50
 8/8 csabika1971 ***** válasza:
Akkor mielőbb szakíts rá időt és irány az orvos!
2014. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!