Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel tehetném rendszeressé a...

Mivel tehetném rendszeressé a székletem?

Figyelt kérdés
Sohasem volt rendszeres, és nagyon szeretném ha reggelente eltudnám végezni. Most már 2 és fél napja nem voltam, azelőt pedig 4 nap után egy nagyon kellemetlen ürítésem volt. Szeretném ha normális emberként járnák nagyvécére, valaki tud segíteni?
2014. nov. 1. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

szuztea kapszula idoszakosan megoldja es nem hascsikaros hasmenes, mint a hashajtoknal.

Ha tudsz enni renszszeresen narancsot 3-4 darabot naponta, az is megoldja szerintem, mert nekem a terhesseg alatt sem volt igy szekrekedesem.

A sok rost a titok es a kenyeret felejtsd el egy idore, ha teheted, akkor sokkal lazabb lesz.

2014. nov. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a napi rendszeres evés (eleinte órára) és munka után kis séta segített
2014. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt teletömködnéd magad szintetikus mérgekkel, elsősorban törekedj a rendszeres életmódra, étkezésre. Bőségesebb reggeli, kiadós ebéd, szerény vacsora (időben). Lehetőleg mindig ugyanabban az időszakban. A kalóriákat rengeteg mozgással - sport, stb.) dolgozd le! Egy idő után helyreállnak az anyagcserefolyamataid!
2014. nov. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A rendszeres napi ritmus mellett már gyerekkortól kezdve kell kialakítani egy gyereknél a székelési szokást. Engem anyám gyerekkortól kezdve arra szoktatott, hogy reggelizés után ráülni bilire, vécére. Ez idővel kialakít egy feltételes reflexet, azaz a reggelizés után (de legalább is annak környékén) fellép a székelési inger. Mindezt megkönnyítendő persze megfelelő rostdús, folyadékban gazdag étrend kell. Erre a reggeli rítusra feltétlenül kell megfelelő időt szakítani, tehát nyugodt életrend kell hozzá.
2014. nov. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia:) en is nagyon sokaig ettol szenvedtem, es barkitol kertem segitseget nem ereztek at a problemam, a vegen mar teljesen ketsegbe estem, sok mindent kiprobaltam, es semmi nem hasznalt. Aztan nyaron cimerezni mentem, hajnali 3kor keltem es ehgyomorra ittan minden nap feketekavet hogy eber legyek, olyankor viszont meg nem reggeliztem, es Istennek hala minden reggel kave utan lett szekletem. Ha igy nem megy probald meg hogy utana egy 1m-20 percig ujsagot ol7asol, remekem sikerrel jarsz:D
2014. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!