Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét után a bőr alatt felgyűl...

Műtét után a bőr alatt felgyűlt folyadék felszívódik magától, vagy mindenképp le kell szívni?

Figyelt kérdés

Három hete volt ágyéksérv műtétem (nő vagyok). Hálót ültettek be, és felszívódó varróanyaggal zárták a sebet.

A kéthetes kontrollon minden rendben volt, a fájdalom egyre kisebb, a seb szép.

Utána viszont, ahogy munkába álltam, éreztem, hogy hétfő estére megduzzad, kedden még jobban tapintható volt egy kemény duzzanat. Szerdára már szemmel is feltűnő volt, és fájt is. Csütörtök estére teljesen asszimmetrikus volt az ágyékom, úgy kidudorodott a seb. Kemény volt és fájdalmas.

Tegnap reggel felhívtam a sebészt, azt mondta menjek be, megnézi. Leszívott 4 ml folyadékot. Azt mondta, ez előfordul, és ez a mennyiség nem sok. Szépen lelapult a seb.


Ma reggelre megint érzem, hogy elkezdett nőni a duzzanat. Mit csináljak?


Kötelező ezt leszivatni?


Nem múlik el magától egy idő után?


Mi lehet a kimenetele, ha nem megyek vissza az orvoshoz? Kifakadhat? Befertőződhet és tályoggá válhat?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 22. 09:23
 1/1 anonim válasza:
Ne haragudj, de pont ebben a cipoben jarok! Meg tudnad mondani mi tortent veled? Visszamentel leszivatni? Vagy felszivodott magatol? Elore is koszi!
2015. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!