Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a vérnyomásom, de én...

Magas a vérnyomásom, de én nem érzem hogy az lenne mit csináljak? Mennyire befolyásol majd?

Figyelt kérdés
169/89

2014. nov. 27. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fokozza az érelmeszesedés gyorsaságát, ami szívinfarktushoz, szívelégtelenséghez, strokehoz, perifériás érszűkülethez, veseelégtelenséghez vezet.

Kezeltesd!!!!!

2014. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos, kardiológus, csináljanak egy 24 órás mérést és állítsanak be gyógyszert. Sokan nem érzik,hogy magas,ezért veszélyes. Mivel fokozatosan emelkedik a vérnyomás,hozzászokik a szervezet. Ettől függetlenül tönkreteszi a szervezetet. Minél előbb tessék kivizsgáltatni. Gondolom nem hiányzik egy infarktus, stroke stb..
2014. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1,#2 mindent leírt,csak egyetérteni tudok.
2014. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és 16 éves vagyok
2014. nov. 27. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezért mondják a magas vérnyomásra, hogy a csendes gyilkos, mivel sok esetben nem érzed, hogy magas. Ez a te korodban főleg magas, orvosnál jártál már?
2014. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ma is megyek vissza..
2014. nov. 28. 10:16
 7/8 anonim válasza:

Többen ajánlották a kardiológiai szakrendelést és a 24 órás vérnyomásmérést. Itt nálunk, Mezőtúron(J.-N.-Szolnok megye)

3 hónapra jegyeznek elő.Novemberben elmaradt a rendelés, amikorra időpontom volt, azóta is "értesítenek új időpontra", ahogyan ígérték. A vérnyomásom 2 hete 180/110 Hgmm-el indul reggel, s alig tudom lepaszírozni a h. orvos által elrendelt gyógyszerekkel. Tensiomin 25 mg is!

2015. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó...ez nagyon gáz. Ilyenkor szoktam javasolni,hogy "legyen rosszul" az ember, és vegyék fel kórházba. Hátránya,hogy bent kell tartózkodni pár napig, viszont ott a kezelőorvos,aki elvállal, ki fog vizsgálni teljesen. Bent fekvő betegeknél minden hamarabb megtörténik, előnyt élveznek. Sajnos máshogy nem igazán foglalkoznak az emberrel, M.O.-n fel is fordulhatsz ha nem vagy "látványosan" beteg és nem azonnal kell ellátni. Ami nem látszik,nem is létezik. Pedig a hipertonia is életveszélyes. :/
2015. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!