Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ROACCUTAN nevű gyógyszerrel...

ROACCUTAN nevű gyógyszerrel kapcsolatban szeretném leirni a tapasztalataimat (! ) és kíváncsi lennék olyanok véleményére és segítségére akik szedték ezt a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Már 11-12 éves korom óta szenvedek kisebb-nagyobb pattanásokkal.Kentem 14 éves koromig mindenfélével. 14 éves koromra kezdtek eldurvulni leginkabb a dolgok, hegek maradtak az arcomon. Akkor mentünk el elöször egy börgyógyászhoz aki felirt kenőcsöket rá (Zineryt, Dual gél, arclemosó és valami kemény kapszulat is szednem kellett) ezek pár hónap alatt szépen rendbe tették, a hegek mélysége és nagysága is csökkent. Néha kijött még 2-3 nagyobb pattanás de miteszerek már egyáltalán nem. Most nyár végén kezdett megint c súnyúlni pedig nemhagytam abba az ezekkel való kenegetést szóval nem értettem. Aztan szeptember elej3n elmentünk egy másik börgyógyászhoz aki felirta ezt a Roaccutan nevű gyógyszert aminek tisztában vagyok a mellékhatásaival, a bördoki is mondta hogy első hónapokban rosszabodhat az állapota de utána mindenféleképp javulni fog majd. Na hát most márlassan 2,5-3 hónapja szedem és szörnyen néz ki.. A 2-3 pattanásból mára már annyi lett hogy alig találni a bőrömön egy olyan felületet ahol nincs ilyen pattanás és tiszta(egyedül a homlokom az orrom és az állam ami szép maradt). És ezek nem is kimondottan pattanások hanem ilyen gennyes duzzanatok amikhez ha csak hozzáérek már fájnak, ha viszket az arcom és megvakarom vagy akár erősebben érek hozzá kifakadnak..teljesen fel van tőlük puffadva az arcom el vannak színeződve (lila, zöld és kék színűek és hatalmasak). Az utcára való kimenés alapozó nélkül de már alapozóval is hatalmas nagy feladat nekem (és valószínű az alapozó sem a legjobb neki) a családom, barátaim elött szégyenlem magam, nemhogy a fiúk elött. 16 éves lány vagyok. 14 évesen nagyon kövér lány voltam, aztán sikerült kb 13kg-t leadnom,talán még többet is de ettől a gyógyszertől azt vártam hogy megváltoztatja az életem de csak az van hogy m3ginkább stresszelek tőle hogy igy nézek ki 3s újra az ételben találom már csak az örömöt, nagyon nemszeretném vissza szedni a kg-at ezért is szeretném a segítségeteket kérni mert lassan már nincs életem ez miatt.. AKI TUD SEGÍTSEN, ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!
2014. dec. 1. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy barbár volt az aki ezt a gyógyszert felírta neked. Szó szerint barbárt. egyetlen normális gyerekbőrgyógyász már nem engedi kamasznak.


Menj be a Heim Pálba, ott van kimondott kamaszkori problémás esetekkel foglalkozó szakember/doki.

2014. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én most 25 éves srác vagyok, valamikor 12 évesen! szedtem először roaccutan-t, mert hamar serdültem, olyan voltam, mint egy két lábon járó pattanás tenyészet, de nekem, mint neked se, semmit sem segített a dolog, de valahogy, ahogyan túlestem a pattanásos időszakon, nem tudom mi az amitől elmúlt, talán csak a kor előrehaladtával 18 éves korom környékére már elmúlt 90%ban az összes pattanás, persze nekem is vannak kráterek itt-ott, de ha valaki olyan közel jön, hogy észrevegye, az vagy nagyon szeret, vagy pofán vágom, mert a privát szférámat sértegeti. Szerintem lassan nálad is el fog múlni magától a pattanásosság, bár nem vagyok orvos és különbözőek vagyunk.

( amúgy még hozzátenném, hogy minden hülye mellékhatás ki is jött nálam, szinte minden, ami le van írva, hogy kijöhet ).

2014. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szabad egyáltalán ilyen fiatal lánynak szedni? Nagyon rossz hatással van a női dolgokra. Pont egy fejlődésben lévő lánynak nagyon nem ajánlanám. Ne szedd! Ismerek olyat, akinek eltűntek a pattanások, de minden más baja lett. Ráadásul sokaknál csak addig hat, amíg szeded, ahogy abbahagyod, rögtön újra kijönnek. És másfajtát szedtem, de én is jártam. Feleslegesen mérgeztem magam. És nem túlzok, ezek annyira durva gyógyszerek, hogy simán illik rá a méreg kifejezés.
2014. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, még annyit szerettem volna írni - csak valamiért már elment - hogy nekem idővel, felnőtt koromra eltűntek a pattanások mindenféle gyógyszer, kezelés vagy csodaszer nélkül.
2014. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én szívem szerint már rég abbahagytam volna a használatát de a doktornő azt mondta csak az elején rosszabb utana már csak szebb lesz, bízzak benne..bíznék én ha csak egy icuripicuri javulást is látnék. De hát nem igáz..
2014. dec. 1. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja szedem es szépen javult tőle az arcom,de sajnos az utóbbi héten elkezdett száradni a szemem,nagyon rossz,nálad ilyen nincs?
2015. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!