Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kávézás után kb 1 órával a...

Kávézás után kb 1 órával a vércukrom 10.2 volt. Mennyire magas ez az érték?

Figyelt kérdés
Itthon mértem vércukrot. A kávét 4 cukorral iszom (keserűbben nem tudom meginni). Előtte egy héttel viszont kaja és egy doboz Raffaelo után 2 órával volt 7.2 . Nem tudom számít e, de most fog megjönni a napokban és eléggé meg is vagyok fázva, plusz van egy kis arcüreg gyulladásom is.

2014. dec. 27. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kissé magas, de mindenképp mérj éhgyomrit.
2014. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magas
2014. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kockacukrot raktál bele ?
2014. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez magas. A gyulladásnak nincs hozzá köze. Négy kis kockacukor se indokolja. Hagyd ki teljesen a hozzáadott cukrot az étkezésedből, csökkentsd a szénhidrátot, és mérd úgy is. Célszerű orvoshozhoz menni, aki eldönti, hogy elég-e a diéta vagy gyógyszer kell.
2014. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell itt már mindjárt orvoshoz rohangálni meg étrendet teljesen átszabni. Alapvetően igaz, hogy a 10-es érték magas. De csak éhgyomorra. És ha legalábbis alkalomszerű. Ha csak egyszer fordult elő, az még belefér.

A hiteles méréshez az kell, hogy előtte 2-3 órán t ne egyél, és csak vizet igyál, azt is csak amennyit megkívánsz, nem kell vedelni, mint mondjuk véradás előtt. Ilyenkor a normális érték 3,5-6 mmol literenként. Étkezés után két órával ez felmehet 7,5-8-ig is.

Ha éhgyomorra 6-7 közötti értéket mérsz, az még nem feltétlenül betegség, de már figyelni kell rá. Érdemes orvossal, dietetikussal beszélni, szükség esetén kisebb módosításokat eszközölni az étrenden, életmódon.

Ha éhgyomorra többször is előfordul, hogy 7 fölötti értéket mérsz, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni. Ez már kóros állapot, de szinte biztos, hogy a megfelelő életmódbeli változtatásokkal korrigálható.

2014. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!