Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A férfi ápolókat hogyan kell...

A férfi ápolókat hogyan kell szólítani?

Figyelt kérdés
Nővérkének mégse lehet...
2015. jan. 5. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ápolónak hívják őket. A megszólításuk ugyanaz, mint bármilyen vadidegen férfi esetében: uram.
2015. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Hirtelen a bátyuska ugrott be! :)

Egyébként vicces volt, amikor a kórházban, ahol apu feküdt, volt egy Józsi nővér.

2015. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Személyzet..!!
2015. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

#1, Gondolom a kérdező arra gondolt, hogy Kati nővér helyett mit mondjon. A nővérnek nem párja az uram.

A nővért sem úgy hívja, hogy "asszonyom".

2015. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
44%
Nekem a szomszédom is ilyesmi "nővér" de férfi. Sokszor hallottam már kollégáitól hogy így szóltak neki, hogy Pista nővér :D
2015. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell kérdezni tőle. Valószínűleg van keresztneve, és azon, pl Józsi.
2015. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

személyzet a jó édes anyukád... ;)


ápoló, ápoló fiú, uram, stb

2015. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A kérdés nem arról szólt, hogy van-e párja ennek a megszólításnak. Mivel eredendően női szakma ezért nincsen férfi megfelelője a megszólításnak, ezért írtam azt, hogy úgy kell szólítani, mint egy idegen férfit, vagyis uramnak. Egyébként egészségügyben dolgozom, több férfi ápoló kollégám van és eddig kivétel nélkül mindig uramnak szólították őket (kivéve akik csípőből tegeződtek).
2015. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#7, nem az a kérdés, hogy mi a foglalkozás neve, hanem hogyan kell megszólítani.

Szerinted a "Józsi áploló jöjjön ide" normális?

Pláne "Józsi áploló fiú, jöjjön ide" :D

2015. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha fiatal: Bocsi, tudnál nekem segíteni; Bocsi ide tudnál jönni, köszi. Elnézést; Elnézést legyen szíves, tudna nekem segíteni?


Uram? Na ne már. :D Személyzet XDDDDDDDDDD Te isten barma. :D ha buszon utazol és a "sofőr" elfelejti kinyitni leszállásnál a hátsó ajtót akkor úgy szólítod meg, hogy: Sofőr, kocsis nyissa ki kérem!


Szerintem így: Elnézést, legyen szíves az ajtót kinyitni.

2015. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!