Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most -10fok van kint ha...

Most -10fok van kint ha pólóban kimegyek 10 percre lesz valami bajom?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ mennyire gyenge az immunredszered. Nekem pl nem lenne.
2015. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt. A múlt héten lent voltam Balatonon a Barátnőmmel, és ott -16 fok volt. Rendszeresen egy szál alsógatyába jártam a kert hátsó részébe fáért, de olyan is volt, hogy esz szál semmiben, csak papucsban :).
2015. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
10 perc azért hosszú ahhoz, jó esélyed van rá, hogy csúnyán megfázol, de nem biztos.
2015. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég titán immunrendszerem van sajna.Betegnek kéne lenni.(igen dolgozat lesz Spanyolból és a tanártól nem lehet kérdezni mert ki akar tenni az órákról)
2015. jan. 7. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Asszem a MythBusters-ben volt egy olyan rész, amikor egy jégkamrába küldtek le pár fiatal fiút alsógatyában 15 vagy 20 percre...pontosan nem emlékszem, de arra igen, hogy az ég világon semmi bajuk nem lett.


A megfázást a légzőszerveink nyálkahártyájára jutó egyes vírusok okozzák, ami aztán gyulladás folyamathoz vezet.


Hogy ez pontosan miért következik be, mármint a fertőzés, az már változó. De nem feltétlen kell hozzá -15 fokban a hidegben ácsorogni az biztos. Innentől kezdve a -15 fokban való ácsingózás sem eredményez automatikusan megfázást. Sőt, ilyen 0-10 fok körül van a legtöbb náthás beteg mindig...


A nyálkahártya és a test felületének lehűlése valószínűleg az immunrendszer gyengülését okozza, és ez tulajdonképpen közvetve okoz megfázást, mert elkaphatod a vírust, vagy az amúgy már összeszedett, ott dekkoló még problémát nem okozó vírus hirtelen elszaporodik. Teljesen egyénfüggő ki hogyan reagál.

2015. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy marha vagy kérdező.
2015. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm
2015. jan. 7. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!